Hoşgeldiniz  

Karaçulha Gönüllüleri Derneği Yaren Gecesi Düzenliyor

Erkan Ilik | 11 Ocak 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

 

Karaçulha Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Hancı, 24 Ocak Perşembe günü Fethiye kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Karaçulha Yaren gecesine herkesi davet etti.

Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı, “Yörük geleneğini yaşatmak ve geçlerimize bu geleneği miras bırakmak istiyoruz. Bu geleneğimizin kaybolmasını istemiyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne Yörük Kültür ve geleneğini tanıtmak yaşatmak amacıyla ve Karaçulhalılarla bir araya gelebilmek amacıyla farklı etkinlikler gerçekleştirdik. Bizi biz yapan geleneklerimizin yüz tutmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapacağız. 24 Ocak’ta gerçekleştirmeyi planladığımız Yaren gecemize tüm halkımız davetlidir.”dedi.

Düzenleyecekleri Yaren Gecesi için hazırlıklara başlayan Karaçulha Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret ederek, Yaran Gecesi’ne davet etti.

Samimi ortamda geçen ziyaretin ardından Başkan Saatcı, Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkan ve yönetim kurulunu Fethiye Belediyesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber/Foto:Ayfer Kurt

1

 

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle