Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Karaca’dan Geleceğin Başpehlivanına Ödül

Erkan Ilik | 10 Eylül 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi, Spor

 

Fethiye Karaçulha Mahallesinden Ozan Kıl gelecekte adından söz ettirecek güreşçilerden 16 yaşındaki güreşçi Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde geçen yıl Toz Koparan da 3.’lük, 2019 yılında ise Ayak kategorisinde 2.’lik kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Güreş takımı sporcusu Ozan Kıl, Antrenörü Yüksel Topçu ile birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Karaca, Karaçulhalı güreşçi Ozan Kıl’ı elde ettiği başarılar nedeniyle tebrik ederek, “ Karaçulha Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi Ozan Kıl Edirne de Fethiye’nin adını duyurarak, kendi yaşıtlarına da örnek olmuş, güreş sporuna ilgi duyulmasına katkıda bulunmuş bir sporcumuz. Fethiye Karaçulha’dan geleceğin başpehlivanı çıkacak, ümidimiz o yönde. İki yıldır elde ettiği başarı ve kazandığı madalya başarısının göstergesidir.”dedi.

Karaca 16 yaşında güreşçiyi ödüllendirdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Güreş takımı Antrenörü Yüksel Topçu ise “Ozan Kıl birçok büyük kulübün takibinde, sporcumuzun geleceği açısından Ankara Tedaş Güreş Kulübü’nün şartları daha uygun gözüküyor. Tecrübe edinmesi açısından olanakları daha fazla olan kulüplerin takibinde olması gayet normal. İki yıldır bizler Ozan Kıl’ı yetiştirmek için gayret sarf ediyoruz ve Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde iki yıldır madalya kazanıyor. Geleceğin Başpehlivan adayı Ozan Kıl’a başarılar diliyoruz. Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya sporun ve sporcunun arkasında olmasından destek vermesinden dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi.

Haber/Foto: Ayfer Kurt

Karaca’dan Geleceğin Başpehlivanına Ödül (1)_640x427 Karaca’dan Geleceğin Başpehlivanına Ödül (2)_640x427 Karaca’dan Geleceğin Başpehlivanına Ödül (3)_640x427

 

18 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.