Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

“Kadınlar Siyasette de yer almalı”

Erkan Ilik | 11 Şubat 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

Siyasette Kadın Dayanışması gönüllüleri Belediye Başkan adaylarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Fethiye’deki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından seçilen kadınların biraraya gelerek oluşturduğu Siyasette Kadın Dayanışması Gönüllüleri Platformu Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan AdayıAlim Karaca’yı ziyaret ederek yerel seçim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Siyasette Kadın Dayanışması olarak çalışmalarını etkin bir şekilde yürüten Fethiyeli Kadınların Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca’ya yaptıkları ziyarette sıcak diyaloglar ortaya çıktı. Siyasette Kadın Dayanışması üyelerinin her alanda olduğu gibi siyasette de kadının olması gerektiğini vurgulaması üzerine Başkan Adayı Alim Karaca, “Fethiye Belediye Meclisimizde mutlaka Kadın Meclis Üyelerimiz ve Belediye yönetiminde birlikte çalışacağımız Belediye Başkan Yardımcısı olacaktır.”sözü memnuniyetle karşılandı.

Siyasette Kadın Dayanışması gönüllüleri adına konuşan Nursel Türetken; “Siyasette kadın dayanışması adı altında tamamen gönüllülük esasına dayalı olan bu örgütümüz Fethiye’de bulunan demokratik kitle örgütleri, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin kadın üyeleri ve bağımsız kadın temsilcilerden oluşuyor. Bizler kadın olduğumuz için ayrıcalık değil, topluma sesimizi duyurmak için demokratik haklarımızı kullanmak istiyoruz. Her alanda sorumluluk alabilen, alabilecek olan kadınların seçim listelerinde de seçilebilecek sıralardan aday gösterilmesini istiyoruz.”diyerek Kadınların Siyasette yer alması adına Kadın Belediye meclis üyeleri ve muhtarların desteklenmesi yönündeki taleplerini dile getirdiler.

Haber/Foto: Ayfer Kurt

WhatsApp Image 2019-02-08 at 19.55.21_640x480 WhatsApp Image 2019-02-08 at 19.55.22 (1)_360x480 WhatsApp Image 2019-02-08 at 19.55.22_640x480

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.