Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

İstanbul’da Osman Atakan Tekin’in Anlattıkları

eroldolu | 18 Şubat 2015 | KöşeYazar A- A+

               EROL DOLU

İstanbul’da Osman Atakan Tekin’in Anlattıkları

Osman Atakan Tekin_800x600

Erol Dolu (Solda) – Osman Atakan Tekin (Sağda)

 Osman Atakan Tekin’den Atatürk Koşusu İçin

Geçen hafta 14-15 Şubat 2015) Cumartesi-Pazar, Masterler Kapalı Salon Türkiye Atletizm Şampiyonası için İstanbul’da bulunduğumuz sırada, Dünya Maraton Birliği, Türkiye Temsilcisi ve Türk Atletizm’inde önemli bir yeri bulunan Osman Atakan Tekin ile konuştum. Karaköy’de Otlukbeli Balıkçısında beraber yemek yedikten sonra İstanbul’un önemli yerlerinden Etlik, Bebek, Emirgan ve Ortaköy’ü dolaştık.

Osman Hocamız ile gezerken bir taraftan da bana Atletizm ile ilgili düşüncelerini anlattı. Bu konuda özellikle Spor Tarihimizde Kırkpınar Yağlı Güreşlerinden sonra en eski organizasyonu olan Ankara’da 27 Aralık Büyük Atatürk Koşusu’nun Türkiye’nin Birinci spor olayı olması gerektiğini söyleyerek bu konuda Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Sayın Fatih Çintimar’a, 30 Aralık 2014 tarihinde yazdığı mesajı söyledi. Bu mesajı buradan aynen aktarıyorum.

‘Sevgili Fatih,

Seni aktif sporculuğundan beri tanıyor ve iyi niyetini biliyorum. İçinde bulunduğun Federasyon başkanlığı zorluklarını da biliyorum.

Büyük Atatürk Koşusu’nda yıllardır uyardığımız-eleştirdiğimiz “ödülde kadın-erkek ayrımcılığı ve lisans mecburiyeti” gibi iki konu, işin içine sen girip müdahale edince düzeltilmiş oldu ve bizler de seni tebrik ettik.

Senin de takdir edeceğin gibi Büyük Atatürk Koşusu ülkemizin Atletizmdeki gururudur. Ancak bu koşuyu organize edenler maalesef gerekli itinayı gösteremiyorlar.

2015’de Büyük Atatürk Koşusu’nun 80. yılı yapılacak. Özel bir yıl. Bu koşu 2015’te katılımı çok yüksek ve Dünya çapında bir organizasyonla yapılmalıdır.

Bir internet sitesi hazırlanmalı ve hemen dünya çapında tanıtımlara başlanmalıdır. AIMS Distance Running dergisinin Nisan 2015 sayısına tam sayfa reklam-ilan vermenin yararı olacaktır. Bu dergi 100 bin adet basılıyor ve Dünyaya dağıtılıyor. Türkiye’deki tüm Büyük elçiliklere mektup yazılarak ülkelerinden sporcu getirmeleri ve katılımları istenmelidir. Mesela Amerikalı çok ünlü TV sunucusu ve aynı zamanda Maratoncu olan Bayan Oprah Winfrey gibi bir kaç kişi Ankara’ya davet edilmelidir.

Özel Yol Koşuları Talimatnamesi’ni inceledim. Çok Bürokratik ve işleri zorlaştırıcı bir talimatname. Hatalı gördüğüm yerleri Mavi renkle belirttiğimiz MT maddeleri ile birlikte Maraton Türk’te yayınladık. www.maratonturk.com

Sevgilerimle,

O.Atakan Tekin’

Bu düşünce Atatürk Koşusu için ne kadar anlamlı değil mi. Bu konuda gelecek günlerde Osman Atakan Tekin hocamızın düşüncelerini tekrar anlatacğım.

 

1199 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8565
EURO 7,7892
BIST 1,1333
ALTIN 399,11

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle