Hoşgeldiniz  
---------------------------------------------- --------------------------------------------

Isparta’dan Fethiye’ye sağlık yolculuğu

Erkan Ilik | 19 Mayıs 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

 

Isparta’da yaşayan Sibel Palabıyık, Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde başarılı bir ameliyat geçirdi.

Isparta’da ikamet eden Sibel Palabıyık, Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Kaya tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatın ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Çoğu kadında görülen miyomlar, çoğu zaman belirti vermediği için çok geç fark edildiğini ileten Op. Dr. Serdar Kaya açıklamalarına şöyle devam etti:“Kısırlık nadiren miyom kaynaklı da olabileceğinden bebek sahibi olmak isteyen bayanlar için endişe yaratmaktadır. Çoğu zaman belirti vermediğinden miyomların fark edilebilmesi için jinekolojik kontrollerin aksatılmaması gerekir. Düzensiz kanamaya neden olduklarında; büyüyüp, komşu organlara baskı yapıp, onların fonksiyonlarını olumsuz etkilediklerinde ise ameliyat kaçınılmaz hale gelmektedir. Artık tedavisi eski usul büyük kesiler ile yapılan açık cerrahiler yerine hasta konforunun çok arttığı yarım cm’lik küçük deliklerden Laparoskopik Kapalı Ameliyatlarla da kolayca yapılabilmektedir. Isparta’dan hastanemizle irtibata geçen Sibel hanımın yapılan muayenesinde rahim içine gömülü 5 adet miyom tespit edildi. Bebek sahibi olmak isteyen hastamız için ameliyat planlaması yaptık. Başarılı bir operasyonla 4 adet miyom laparoskopik (kapalı ameliyat İle),  1 adet miyom da  histeroskopik (alttan kamera sistemi ile endoskopik) olarak çıkartıldı. Hastamız 1,5 günlük hastanemizde misafirliğinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

Sağlığına kavuşan Sibel Palabıyık, “bebek sahibi olmak istediğimden yaşadığım rahatsızlık nedeniyle çok hastane araştırdım. Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ve doktorum Serdar beyin bu ameliyatlarda başarılı sonuçlar aldığını duydum. Vakit kaybetmeden hastanemizle irtibata geçip doktoruma ulaştım. Şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Her şey için başta doktorum Serdar Bey’e ve hastane personeline teşekkür ederim” dedi.

Haber/Foto: Erkan İlik

ıspartadan fethiyeye sağlık yolculuğu_640x480

 

327 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8118
EURO 7,4393
BIST 8,3261
ALTIN 379,57

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle