Hoşgeldiniz  

İrfan Deveci ve Esma Çelik Beraat Etti

Erkan Ilik | 11 Ekim 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Seydikemer Eğitim-Bir-Sen ilçe başkanı İrfan Deveci ile İlçe Milli Eğitim Şube eski Müdürü Esma Çelik beraat etti. Eğitim camiasını derinden yaralayan FETÖ davasında 7 Ekim 2019 Pazartesi günü mahkeme tarafından gerekçeli karar yayımlandı. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde uzun zamandır devam eden yargılama süreci sonrasında, Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı İrfan Deveci ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik’ in suçsuz oldukları ispatlandı. Seydikemer’ in ilçe olduğu günden bu yana karşılık beklemeden sürekli çalışıp, zorluklarla mücadele eden İrfan Deveci ve Esma Çelik, ilçenin eğitim alanında gelişmesi adına yaptıkları fedakar çalışmalarla görev yaptıkları süre içerisinde hep takdir toplamışlardı. Yargılandıkları süre boyunca yine mücadelelerini sürdüren İrfan Deveci ve Esma Çelik’ in, yaklaşık 3 yıl devam eden süreç sonunda suçsuz oldukları, iftiraya uğradıkları tespit edildiğinden, Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından haklarında beraat kararı verildi.

Çelik ve Deveci önümüzdeki günlerde avukatları aracılığıyla “İftira Davası” açmaya hazırlanıyor.

Verilen beraat kararı sonrasında sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Seydikemer Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı İrfan Deveci; “Öncelikle “Yüce Rabbime Şükürler Olsun” diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Şahsımla ilgili asılsız iddialarda bulunan kişiliği bozuk şahıslar ve bunların ayarladıkları yalancı şahitler nedeniyle yargılandığım Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde nihayet sona geldik. Hakkımdaki iddiaların İFTİRA olduğu mahkeme tarafından tespit edildiğinden, “Birileri ve bunların destekçileri olan sözde zavallı basın mensupçukları çok üzülecek ama” çok şükür sonunda tüm suçlamalardan Beraat ettim.

Kendi çıkarlarına ters düştüğümden ve beni istedikleri gibi kullanıp yönlendiremedikleri için, gayrimeşru yollar ve iftiralarla beni sendika başkanlığından indirmeye çalışan makam mevkii sevdalısı, haysiyet ve şeref yoksunu, küçük beyinli bu zavallıcıkların yaklaşık iki buçuk yıldan beri üzerime oynadıkları tüm oyunlar bozulmuş, benim düzenimi bozmaya çalışırlarken Yüce Rabbim kendi düzenlerini bozmuştur. Basın üzerinden ve sahte Facebook hesaplarından sürekli hakkımda algı operasyonu yapıldı. Hep sustum, hep sabrettim. Suskunluğum asla suçlu olduğumdan yada korktuğumdan değildi. Çünkü Allah çalışanlarla, inananlarla ve Sabredenlerle beraberdir. Ben de sabırla bugünü bekledim. Ekmeğimle, geleceğimle, onurumla, gururumla oynamaya kalkışan bu vicdansızlar ve destekçileri bir bir toplumun gözünde değer yitirip kaybolup giderken, ben hala dimdik ayaktayım ve mücadelemi de ömrüm olduğu sürece aynen sürdürmeye devam edeceğim. Henüz her şey bitmedi. Asıl mücadele yeni başlıyor. Şerefsizce değil, mertçe… İftiranın da yargıda mutlaka bir karşılığı olacaktır elbette.

“ALLAH BÜYÜK”

Yaşadığım bu iftira sürecinde, bana inanıp güvenen ve her şartta yanımda olup desteğini hiçbir zaman benden esirgemeyen başta eşime, Avukatım İsmail Alper Görgülü’ye, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın ve yardımcılarına, Eğitim-Bir-Sen İl başkanımız Önder Uçak ve yardımcılarına, Seydikemer Eğitim-Bir-Sen olarak birlikte mücadele verdiğimiz çok değerli dava ve yol arkadaşlarım olan yönetim kuruluma ve sendikamız üyelerine, ayrıca isimlerini saymakla bitiremeyeceğim tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, büyüklerime ve amirlerime yürekten teşekkür ediyorum. Kim ne yaparsa yapsın eğitim camiamızın, ilçemizin ve ülkemizin daima hizmetindeyim. Bıkmak, usanmak, küsmek asla olmadı ve olmayacak da çünkü sevdası büyük olanın, İmtihanı da büyük olur. Yüce Rabbim cümlemizi fitneden, fesattan, iftiradan ve iftiracılardan korusun.

Saygılarımla…” dedi.

Haber/Foto: Erkan İlik

esma çelik irfan deveci

 

 

 

 

429 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,0903
EURO 6,5739
BIST 7,8618
ALTIN 314,89

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle