Hoşgeldiniz  

“İMGESEL YANSIMALAR”  RESİM SERGİSİ AÇILDI

Erkan Ilik | 13 Şubat 2018 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

Ressam Nerih Duyar, “İmgesel yansımalar”  adlı resim sergisini FBKM sergi salonunda açtı.  Açılış törenine Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven ile FBKM sanatçıları ve davetliler katıldı.

Sanat hayatı boyunca eserlerinde “Bir Resmi Yoktan Var Edebilmenin Hazzını Yaşadığını” ifade eden Ressam Nerih Duyar “Yaşamımda biçimselliklere anlam yükleyerek bunu özgürce tualime aktarmanın hazzını yaşadım. Bazen objeleri deforme ederek kimi zaman soyut, kimi zamanda somut çalışmalar yaptım. Her ne tarz olursa olsun bana insan sevgisi ve  çok sevdiğim müziğin etkisi  ilham vermiştir.  Bu duygularla içimdeki enerjiyi renklerle tuallerime aktardım ve yaşadığım sürece de aktarmaya devam edeceğim” dedi.

Ressam Nerih Duyar “Ankara doğumluyum. İlk, orta ve liseyi İstanbul’da bitirdim. 1990 yılında stilistik eğitimiyle eş zamanlı olarak resim çalışmalarıma başladım. Çeşitli atölyelerde çalıştıktan sonra 2009 yılında Ressam Ebulfeyz  Ferecoğlu   atölyesinde çalışmalarıma devam ettim. Resim sanatı çalışmalarıma artık Fethiye’de devam etmekteyim. Birçok kişisel sergi açtım ve karma sergilere katıldım. Kayaköy’de bir sergi açtım. Bu benim Fethiye’de ikinci sergim olmaktadır” dedi.

20 civarında eserini sergileyen Ressam Nerih Duyar’ın  “İmgesel Yansımalar” adlı resim sergisi  16 Şubat akşamına kadar açık kalacak.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

sergi (1) sergi (2) sergi (3)

 

356 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklam? Gizle