Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

İmam Ve Öğrencilerden 3 Bin Mavi Kapak

admin | 11 Eylül 2011 | Güncel

Fethiye’ye bağlı Seki Beldesi’nde görev yapan Cami İmamı Sezgin Büküm Mavi Kapak Toplama Kampanyasına katılmak için ilginç bir yol izledi. Beldede yapılan yağlı pehlivan güreşleri öncesi minik çocukları örgütleyen imam, güreşler sonunda yaklaşık 3 bin kapak toplamayı başardı.

Seki’de görev yapan Merkez Cami İmamı Sezgin Büküm, Mavi kapak Toplama Kampanyası kapsamında bir engelliye elektrikli sandalye almak için harekete geçti. İmam Büküm, beldede hafta sonu organize edilen güreşler öncesi minik çocukları bilgilendirerek kapak toplama konusunda yardım istedi. 5 bin kişinin izlediği güreşler boyunca hiç durmadan seyircilerin arasında dolaşan minik çocuklar yerde buldukları kapakları toplayarak İmam Sezgin Büküm’e teslim etti. Yoğun sıcakla birlikte güreşlerde su tüketimi de fazla olunca 10 bin kapak toplama amacıyla yola çıkan Büküm, ilk günden hedefine büyük oranda yaklaştı. Güreşlerin sona ermesi ile birlikte toplanan mavi kapak sayısı 3 bine ulaştı. Bir elektrikli sandalye almak için 10 bin kapak toplanılması gerektiğini söyleyen Seki Merkez Cami İmamı Sezgin Büküm, Yayla Karaçulha’da yapılacak olan güreşlerde de aynı yöntemi devam ettireceklerini söyledi.

Büküm, “Minik çocuklarımızın yardımı, vatandaşlarımızın da desteği ile Seki’deki yağlı güreşlerimizden yaklaşık 3 bin kapak toplamayı başardık. Bu sayıyı 10 bine ulaştırıp bir engellimizin elektrikli sandalye sahibi olması için çaba gösteriyoruz. Bu çalışmalarda büyük pay sahibi olan Kar Şerbeti Ustası Bekir Çam’a teşekkür ediyorum. Yayla Karaçulha Güreşlerinde de orda olacağız” dedi.

 

 

177 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800