Hoşgeldiniz  

İhraç Füme Balıklar Seydikemer’den

Erkan Ilik | 12 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi

 

Seydikemer Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Birimi Almanya’ya gidecek 15.000 kg İhraç füme alabalıkların ön Sağlık Kontrolleriyle birlikte sertifikalarını düzenledi. Seydikemer İlçesinde bir yılda üretilen 14 bin ton alabalık, Almanya, Hollanda, Danimarka, Amerika ile Rusya başta olmak üzere 82 ülkeye ihraç ediliyor. Müdürümüz Engin MARAŞLI ; “Seydikemer İlçemizde Ülkemiz tarımının alt sektörlerinden biri olan su ürünleri yetiştiriciliği, beslenmeye katkısı, hammadde ve işgücü sağlaması, kırsal kalkınmaya katkısı ve yüksek ihracat potansiyeli ile Ülke ve bölge ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Biz Müdürlük olarak 15Bin kg füme alabalığı Edirne Gümrük Müdürlüğüne kadar geçerli “yükleme şartları, sıcaklık miktarları v.b” gibi kriterleri kontrol ederek ihraç tırımızı mühürleyip “Ön Sağlık Sertifikaları”nı veriyoruz.” Dedi.

Muğla Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hüseyin YILDIRIM ise “Türkiye’de en fazla alabalık üretimi Muğla İlinde yapılıyor, Seydikemer İlçesinin payı da toplamda, bu üretimin yarısından fazlasını oluşturuyor, üretilen alabalığın yaklaşık yüzde 80’i de ihraç oluyor. Avrupa’da alabalık üretiminde birinci dünyada da ikinci sıradayız. Almanya, Hollanda ve Danimarka başta olmak üzere Amerika ile Rusya’da dahil 82 ülkeye alabalık ihraç ediyoruz.” diye ifade etti.

Haber/Foto:Erkan İLİK

seydikemer alablık füme_270x480 seydikemer alablık füme1_640x399 seydikemer alablık füme11_640x427 seydikemer alablık füme112_640x427 seydikemer alablık füme1122_640x427

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle