Hoşgeldiniz  

İçine LOCA Yapmışlar

admin | 11 Ağustos 2017 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, Kültür, Sağlık, Siyaset, siyasi, Spor

“Siz bu toprakların Allah vergisi güzelliklerini, “sadece maddiyat gözeterek”, Fethiyeliler ve Fethiye’deki resmi ve sivil örgütler varken, 2 kuruş fazla para almak için birilerine verirseniz, işte böyle hizmet değil, rant öne çıkar. Güzelim plaj berbat edilir. Aynen Boncuklu Yarımadası’ndaki Küçük Samanlık, Büyük Samanlık ve Kuleli koylarında olduğu gibi. Bu değerler, bu topraklarda yaşayanlara aittir!” diyen Başkan Saatcı’nın sözleri, 2011 yılında Fethiye Belediyesi bünyesinden alınarak, Orman Bakanlığı tasarrufuna bırakılan ve özel sektör işletmeciliğine açılan Büyük Samanlık, Küçük Samanlık ve Kuleli koylarını hatırlattı.  Ölüdeniz ve koylarda durum bu şekildeyken, Fethiye Belediyesi tarafından yapılıp, hizmete açılan 3. etap sahil bandındaki dinlenme alanları ise  vatandaşlarımıza “olması gerektiği gibi” hizmet ediyor. Vatandaşlarımızın hem nefes aldığı, hem de spor yaptığı bir alan olarak tasarlanan 3. etap sahil bandında yer bulmak imkansız oluyor.

Ölüdeniz’e Giriş 7 TL

Fethiye  Ölüdeniz Kumburnu bölgesinde tatilciler, yıllardır 7 TL ücret karşılığında bu doğa harikasında denize giriyor. Ancak Ölüdeniz’de bir loca krizi ortaya çıktı . Denizin hemen dibine kurulan ve sayıları hızla artan locaların kira bedeli 210 TL. Şezlong ve şemsiyelerin ücreti ise her bir parça için 15 TL.

Tatilciler locaların denize bu kadar yakına kurulmasının yüzmelerine de engel teşkil ettiğin dile getiriyor. Kumburnu Tabiat Parkı’nın giriş ücretini bakanlık alıyor. İşletmecilik ise 2014’te ihaleyi kazanan Güneş Aydeniz Turizm A.Ş’de. Şirketin Müdürü Halil Tatlıcı, fiyatların emsal plajlara bakılarak belirlendiğini, isteyenin kendi şemsiyesi ile de oturabildiğini, ücret almadıkları kişilere de duş, temizlik, kabin hizmeti verdiklerini belirterek “Bakanlık tarafından müfettişlerce en son denetim 22 Temmuz’da yapıldı. Denetimde temizliğin yapıldığı, şezlong aralıklarının yeterli olduğu gibi bilgiler yer aldı.”

Saatcı İki Kuruş İçin Ranta Çevirdiler

Fethiye’de, dünyanın en iyi plajları arasında gösterilen Kumburnu Plajı’nda günlük 210 liradan kiralanan denize sıfır 12 ahşap loca, tatilcilerin tepkisini çekti. Locaların görüntü kirliliğinin yanı sıra yüzmeye engel olduğu belirtilirken, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan  Fethiye Belediye Başkanı DP’li  Behçet Saatcı, “Allah vergisi güzellikleri, 2 kuruş para almak için birine verirseniz. İşte böyle hizmet değil rant öne çıkar” dedi.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki  Ölüdeniz Tabiat Parkı içinde yer alan dünyaca ünlü Kumburnu Plajı’nda, günlük 210 liradan kiralanan denize sıfır 12 ahşap loca, tatilcilerin tepkisini çekti. Giriş ücreti 7 lira, şemsiye ve şezlong ücreti parça başı 15 lira olan plajda tatilciler, locaların yüzmeye engel olduğunu ve görüntü kirliliği yarattığını öne sürdü. Kumburnu Plajı’nda giriş ücretleri devlet kasasına giderken; plajdaki loca, şezlong, şemsiye, su sporları ile yiyecek içecek ücretleri 2014 yılından bu yana plaj işletmesini yürüten özel şirkete gidiyor.

Localara tepkiler büyürken  Fethiye Belediye Başkanı DP’li  Behçet Saatcı, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Locaların fotoğrafını paylaşarak durumu tepki gösteren Başkan Saatcı, şu ifadeleri kullandı:

“Siz bu toprakların Allah vergisi güzelliklerini, ‘sadece maddiyat gözeterek’, Fethiyeliler ve  Fethiye’deki resmi, sivil örgütler varken, 2 kuruş fazla para almak için birilerine verirseniz, işte böyle hizmet değil, rant öne çıkar. Güzelim plaj berbat edilir. Aynen Boncuklu Yarımadası’ndaki, Küçük Samanlık, Büyük Samanlık ve Kuleli Koyları’nda olduğu gibi. Bu değerler bu topraklarda yaşayanlara aittir.” Dedi.

Haber:Erkan İLİK

1_640x360 2_640x480 3_640x480 büyük samanlık koyu_640x425 koylarda mevcut durum (1)_640x427 koylarda mevcut durum (2)_640x427 koylarda mevcut durum (3)_640x427 koylarda mevcut durum (4)_640x427 koylarda mevcut durum (5)_640x427 koylarda mevcut durum (6)_640x427 kuleli koyu_640x425 küçüksamanlık_639x480

1389 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.