Hoşgeldiniz  

Hijyen eğitimine 46 kişi katıldı

admin | 11 Ağustos 2017 | Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset, siyasi

Hijyen eğitimine 46 kişi katıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak hijyen eğitimi düzenledi. Eğitim kuruluşları tarafından ücretli olarak verilen eğitimin giderleri FTSO tarafından karşılandı.

Geçtiğimiz ay Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından işyerlerinde yapılan denetimlerde en çok hijyen belgesi eksikliğinin tespit edilmesi üzerine Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası harekete geçti. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayan FTSO, hijyen eğitimi düzenleyerek, yasal olarak hijyen belgesi alma zorunluluğu bulunan üye işletmelerin bu ihtiyaçlarını karşılamış oldu. Önceki gün düzenlenen eğitime 46 kişi katıldı.

Eğitimin başında katılımcılarla bir araya gelen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ eğitimin içeriği ve protokolün kapsamı hakkında bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokolle üyelerin ihtiyaç duyduğu pek çok eğitimin açılabileceğini kaydeden Akif Arıcan, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile protokol yaparak sizlerin bu eğitimi almasına vesile olduk. Bunun dışında ihtiyaç olan pek çok konuda da bu eğitimleri Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile yapacağız. FTSO olarak bu konulara duyarlılık gösteriyoruz. Hem üyelerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda bu çalışmaları yürüteceğiz. Sizin de bu konuda en kısa zamanda belgeniz ile çalışmanızı ve başarılarınızı dileriz.”dedi.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ da bu belgenin denetimlerde aranan bir belge olduğunu vurgulayarak “FTSO üyelerinin istediği diğer eğitimleri de bu protokol kapsamında açabiliyoruz. Bu kapsamda da ilk olarak hijyen kursu ile başladık. Hijyen hepimizin bildiği önemli bir konu ancak tekrar edilmediği için, bazı şeyler göz ardı edildiği için unutulabiliyor. Bugün alacağınız eğitimle bu bilgilerinizi tazelemiş olacaksınız. Denetimlerde de bu belge aranan bir belge. Kursun hayırlı olmasını, başarılı geçmesini diliyorum. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Akif Arıcan’a ve ekibine de teşekkür ediyorum bu iş birliği için.” diye konuştu.

Haber / Foto: Hakan ÇelikdemirHijyen eğitimine 46 kişi katıldı (1)_640x427 Hijyen eğitimine 46 kişi katıldı (2)_640x427 Hijyen eğitimine 46 kişi katıldı (3)_640x427 Hijyen eğitimine 46 kişi katıldı (4)_640x427

249 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.