Hoşgeldiniz  

“Her şey Bir Hayalle Başladı”

Erkan Ilik | 03 Aralık 2018 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Siyaset, siyasi

Kırklareli’nin Babaeski ilçesi’nden olan Üsküdar Amerikan Lisesi Sosyal Yardım Kulübü Başkanı Kaan Ertürk’ün öncülüğünde kurulan Hayal Evi, Seydikemer Kabaağaç Köyü’nde açıldı. Üsküdar Amerikan Lisesi Sosyal Yardım Kulübü Başkanı Kaan Ertürk’ün Seydikemer Kabaağaç İlkokulu için, öğrencilerin hayallerine yönelik çalışabilecekleri ve farklı ilgi alanlarını deneyimleyebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladığı Hayal Evi’nin açılışı yapıldı.

Üsküdar Amerikan Lisesi Sosyal Yardım Kulübü Başkanı Kaan Ertürk’ün liderliği ve Fethiye Galatasaraylı İş Adamları Derneği Başkanı Yunus Önder ve Fethiye Seydikemer Kabaağaç İlkokulu Müdürü Yelda Leblebici’nin ortak çalışması ile yürütülen “Hayal Evi” projesinin açılış törenine, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Şekerbank Genel Müdürü Gökhan Ertürk, Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Çapançatal, Şekerbank Fethiye Şube Müdürü Mehmet Nuri Pihava, Şekerbank Fethiye Şubesi çalışanları, sponsor firmaların ve kuruluşların temsilcileri, öğretmenler, veliler, Kabaağaç köyü sakinleri,  ve öğrenciler katıldı.

Seydikemer Kabaağaç İlkokuluna ek olarak inşa edilen 50 metrekarelik, doğal ahşap malzemeden inşa edilen ‘Hayal Evi’nde bilgisayar, akıllı tahtalar, boya malzemeleri, sanat malzemeleri ve kitaplar yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen ve tüm öğrencilerin kullanımına açık olacak olan Hayal Evi binasında, öğrencilerin kendi yeteneklerini ve geleceği keşfederken, öğrenmeleri ve farklı ilgili alanlarını deneyimlemeleri desteklenecek.

Bu anlamlı projenin sürdürülebilirliği ve duyurulması amacıyla, Temmuz ayı başında da Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde öğrencilerin her birinin geleceğe dair hayallerini resmeden fotoğraflardan bir sergi organize edilmişti. ‘Hayal Evi’nin duvarlarında projenin liderliğini üstlenen Üsküdar Amerikan Lisesi Sosyal Yardım Kulübü Başkanı Kaan Ertürk tarafından çekilen Temmuz ayında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde sergilenen; sörfçü, okul müdürü, astronot, tır şoförü, kalp cerrahı, beyin cerrahı, kepçeci, hakim ve asker olmak isteyen 80 öğrencinin hayali olan fotoğraflar yer alıyor.

Uzun soluklu bir projenin son ayağı olan ‘Hayal Evi’ binasının hayata geçmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren proje öncüsü Kaan Ertürk “Sınırsızca hayal kurmak bir çocuğun en doğal hakkıdır. Her çocuğun yaratıcılığını ortaya çıkarmak ve özgürce düşünmesini sağlamak amacıyla onlara uygun bir ortam oluşturmanın son derece önemli olduğuna inanıyorum. Bu inançla Hayal Evi projesini hayata geçirmeye karar verdik. Hayal Evi projesinde Fethiye Galatasaraylı İş Adamları Derneği Başkanı Yunus Önder ve Seydikemer Kabaağaç İlkokulu Müdürü Yelda Leblebici ve diğer öğretmenlerimizin büyük katkıları var. Temmuz ayında Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılışını yaptığımız fotoğraf sergisi ve ardından inşa edilen bu bina, projemizin en başında hedeflediğimizin çok ötesinde olduğunun bit kanıtıdır. Öğrencilerimizin geleceği keşfetmesini sağlayacak Hayal Evi’nin uzun yıllar çok sayıda öğrenciye hizmet etmesini temenni ediyorum.”dedi.

Fethiye Galatasaraylı İş Adamları Derneği Başkanı Yunus Önder de projenin gelişim aşamalarından bahsederek; “Biz Kaan kardeşimin de bahsettiği gibi Yelda hocam, Ayşenur hocamla hep birlikte bir hayal kurduk. Bu projenin başlangıcı da aslında bir hayalle başladı. Bizim Hayalimiz neydi? Bütün Türkiye’deki öğrenciler eşit şartlara, eşit şeylere sahip olsun. Bizim bugün burada açılışını yapacağımız binanın hikayesi de aslında bu. Çünkü biz bu genç kardeşlerimize İstanbul’daki, İzmir’deki gibi aynı şartları bu köy ortamında oluşturabilirsek işte Türkiye’nin Atatürk’ün umut ettiği ortak düşünce hep birlikte gelir. Dolayısıyla bu projeyi geliştirdik. Allah bize yardım etti. Bunun başlangıcı olarak Kaan beyinde bahsettiği gibi öncesinde de ‘Hayaller’ diye bir resim sergisi açtık. Bugün de hep birlikte açılışımızı yapacağız.”dedi.

Açılış kurdelesini Seydikemer İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, FGSİAD Başkanı Yunus Önder, Üsküdar Amerikan Lisesi Sosyal Yardım Kulübü Başkanı Kaan Ertürk ve projede görevli öğretmenler hep birlikte kesti.

Haber / Foto:Nur İLİK

herşey bir hayalle başladı (1)_640_426 herşey bir hayalle başladı (1)_640_426 herşey bir hayalle başladı (2)_335_480 herşey bir hayalle başladı (2)_640_426 herşey bir hayalle başladı (3)_640_426 herşey bir hayalle başladı (5)_640_360 herşey bir hayalle başladı (5)_640_426 herşey bir hayalle başladı (6)_640_360 herşey bir hayalle başladı (6)_640_377 herşey bir hayalle başladı (7)_640_360 herşey bir hayalle başladı (7)_640_428 herşey bir hayalle başladı (8)_640_426 herşey bir hayalle başladı (9)_640_360 herşey bir hayalle başladı (9)_640_426 herşey bir hayalle başladı (10)_557_480 herşey bir hayalle başladı (10)_640_426 herşey bir hayalle başladı (11)_640_360 herşey bir hayalle başladı (11)_640_426 herşey bir hayalle başladı (12)_640_426

 

 

 

 

143 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle