Hoşgeldiniz  

Haydi Kadınlar Siyasete

Erkan Ilik | 11 Ocak 2019 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

 

Fethiye’deki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından seçilen kadınlar hep birlikte bir araya gelerek kadınların siyasete ve yerel yönetimlere aday olmaları konusunda çağrıda bulundu. Ankara da bir araya gelemeyen siyasetçiler Fethiye de ayrım yapmaksızın birlikte yola çıkarak Belediye ve muhtarlık seçimlerinde partilerinden aday olmalarını isteyerek, “evde her işi yapan kadın, çocuk doğuran kadın, siyaset yapan erkeği doğuran kadın, erkeklerin başarılı olması için çalışan kendisi aktif görev almalıdır.”denildi. Siyasi partilere ortak bir metin hazırlayan kadın dayanışma temsilcileri, “erkek siyasetçilere de çağrıda bulunarak kadınlara yer verin, onlara yol açın.”dediler.

Kadın Dayanışma temsilcileri 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Fethiye İlçe Temsilcisi Erkan İlik ile Fethiye ve Beşkaza Gazetesi İmtiyaz sahibi Nur İlik’e nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette gazetecilerin gününü kutlayan Kadın Dayanışma temsilcileri kadınları yönetimde etkin görev almaya çağırdılar.

Kadın Dayanışma temsilcileri adına başkanlık eden bilgi veren Nursel Türetken; “Biz Fethiye’de yaşayan kadınlar siyasette kadın dayanışması adı altında tamamen gönüllülük esasına dayalı bir örgütlenme gerçekleştirme çabası içindeyiz. Bu birliktelik Fethiye’de bulunan demokratik kitle örgütleri, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin kadın üyeleri ve bağımsız kadın temsilcilerden oluşmaktadır. Bugün önce Fethiye’de sonra Muğla’da ve Türkiye’de büyüyerek sizlere ve topluma sesimizi duyurmak için demokratik haklarımızı kullanmak istiyoruz. Bizler kadın olduğumuz için ayrıcalık istemiyoruz. Toplumun her kesimiyle barışık, huzur dolu bir ortam oluşturmak için liyakatli, donanımlı ve bilgili kadınları yetkili makamlarda görmek istiyoruz. Her alanda sorumluluk alabilen, alabilecek olan kadınların seçim listelerinde seçilebilecek sıralardan aday gösterilmesini istiyoruz.

Kadınların siyasette sadece seçim zamanında çalıştırılarak basamak olarak kullanılmasını değil, siyasette hak ettiği yerlere getirilerek toplumu temsil etmesini istiyoruz.”dedi.

Haber / Foto: Nur İLİK

siyasette kadın dayanışması_640x427

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,7884
EURO 6,4038
BIST 7,6090
ALTIN 271,88
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.