Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi

Erkan Ilik | 18 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi

Özel Fethiye Hatem okulları öğrencileri tarihi yöreleri ziyaret etti. 12 Nisan Cuma günü başlayan Bursa-Çanakkale gezisinde, Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Tophane Saat Park, Bursa Ulu Cami, Kapalı Çarşı, Koza Han, Soğanlı Botanik Park ve Bursa Hayvanat Bahçesi ziyaret edildi.

Gezinin bir diğer günün de ise yüreklerimizde sıcaklığını hala hissettiğimiz, vatan uğruna destansı bir mücadelenin verildiği Çanakkale toprakları ziyaret edildi. Troia Ören Yeri, Aynalı Çarşı, Truva Atı, Takvimli Güneş Saati ve Saat Kulesi’ni gördükten sonra Gelibolu Yarımadası’na ziyaret gerçekleştirildi. Çanakkale Destanının unutulmaz kahramanlarının da anıldığı gezide Şehitler Abidesi, 276 kg’lık topu tek başına taşıyan Şehit Onbaşı’nın Anıtı, Kilitbahir Kalesi, Conkbayırı ve 57. Alay Şehitliğini ziyaret edilirken öğrenciler “Gezerken tüylerimizi diken diken eden bu toprakların her bir karesini yakından görmek bizler için tarif edilemeyecek bir gurur oldu.”dediler.

Haber/Foto:Erkan İLİK

Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi_640x480 Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi1_360x480 Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi2_640x480 Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi3_640x480 Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi4_640x480 Hatem Ortaokulu Bursa-Çanakkale Gezisi5_640x480

64 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.