Hoşgeldiniz  

Hastanenin TOKİ İle Bağlantısı Bulunmamaktadır”

Erkan Ilik | 10 Temmuz 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

“Hastanenin TOKİ İle Bağlantısı Bulunmamaktadır”

2017 yılında yapımına başlanan 150 yataklı Bodrum Devlet Hastanesi’nin inşaatına ara verildi. 2017 yılında 41 milyon 850 bin lira ihale bedeliyle yapımına başlanan hastanenin inşaatına ara verilmesi tepkilere neden oldu.

Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı ile ilgili Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer basın açıklaması yaparak; “Bodrum ilçesi Konacık mahallesinde 150 yataklı Devlet Hastanesi yapım işi için 01.02.2016 tarihinde Sağlık Bakanlığımız yapım ihalesine çıkarak DİY-MAR İNŞ. SAN. TİC.LTD ŞTİ ile 21.04.2016 tarihinde sözleşme imzalamış ve 06.01.2017 tarihinde söz konusu firmaya yer teslimi yapılarak inşaata başlamıştır. Son günlerde basında yapılan haberlerde bahsedildiği üzere İnşaatımızın TOKİ ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Yüklenici firma DİY-MAR İNŞ. SAN. TİC.LTD ŞTİ’dir.

Söz konusu yüklenici firma çeşitli sebeplerden dolayı inşaatın tasfiyesi için Sağlık Bakanlığına başvurmuş olup Sağlık Bakanlığı firmanın bu talebini Maliye Bakanlığına iletmiştir. Maliye Bakanlığından cevap beklenmektedir. Tasfiye kararı olumlu ya da olumsuz açıklandıktan sonra inşaatın yapımına devam edilecektir. Haberlerde yazıldığı üzere inşaatımız çürümeye terk edilmemiştir. Yasal süreç beklenmektedir.

08.07.2019 tarihinde Bodrum Kaymakamlığında; Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Aydem ve Bodrum Belediyesi yetkililerinin katıldığı Yapımı tamamlanacak olan Bodrum 150 yataklı Devlet Hastanesi inşaatının altyapı, bağlantı yolu ve enerji nakil hatlarıyla ilgili problemlerinin çözümüne yönelik kararlar alınarak kurumlar arası görev paylaşımı yapılmıştır.”dedi.

Haber Merkezi

16_640x384 53920,driskendergencerjpg_640x480

20 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle