Hoşgeldiniz  

Hassas Terazi Özellikleri ve Kullanım Alanları?

admin | 03 Kasım 2017 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset, siyasi, Spor

 

Hassas Terazi Özellikleri ve Kullanım Alanları

Laboratuvar ortamlarında fazlasıyla tercih edilen hassas teraziler, yüksek hassasiyet derecesine sahip olup yaptığı iş itibariyle çok büyük önem taşımaktadır. Birçok laboratuvar alanında tercih edilen bu tartım cihazları aynı zamanda çok büyük kolaylık sağlıyor.

Hassas teraziler, analitik teraziler ve mikro teraziler ile büyük benzerlikler göstermektedir. Bu cihazlar 0.01 gram ağırlıktan 1100 kilogram ağırlığa kadar tartım yapabilmektedir. Ayrıca adından da anlayabileceğiniz gibi oldukça hassas derecelerde tartım yapabilmektedir. Öyle ki hasssasiyet dereceleri 0.01 miligram gibidir. Hassas terazi, son dönemde yeni nesil teknolojileri de kendine entegre etmeyi başarmıştır.

Hassas Terazi Kullanım Alanları

Hassas teraziler kullanım alanları olarak genelde laboratuvar ortamlarında kullanılmaktadır. Hassas terazilerin en çok kullanıldığı yerleri sıralayacak olursak şöyle sıralama yapabiliriz.

  • ARGE laboratuvarları,
  • İlaç sanayileri
  • Eczacılık,
  • Tıp,
  • Kozmetik ,
  • Kalite kontrol laboratuvarları,
  • Biyoteknoloji endüstrisi

gibi alanlarda kullanılmaktadır.

 

baykon_640x154

Hassas Terazi Özellikleri

Son dönemde üretilen hassas teraziler yüksek hassasiyet derecelerine sahip olup son teknolojik özelikleri barındırmaktadır. Yeni hassas teraziler her türlü iklim koşulunda tartım yapabilmekte ve batarya ile çalışabilmektedir. Hassas teraziler 0.01 gramdan 1100 kg kadar tartımlar yapabilmektedir. 0.01 mgdan başlayan hassasiyetlerde tartım gerçekleştirebilirler.

Her türlü ortamdda tartım yapmak için üretilen hassas teraziler aynı zamanda her iklim koşulunda da tartım yapması sayesinde oldukça önemli bir tartım cihazı durumuna gelmiştir. Nemli, yağmurlu veya çamurlu ortam demeden her yerde tartım yapabilen bu cihazlar yüksek teknoloji ile donatılmış desek yalan olmaz. Öncelikle hassas teraziler otomatik kalibrasyon özelliğine sahiptir. Ayrıca hassas teraziler de USB desteği, hafızaya bilgi alma desteği, wifi desteği, ethernet desteği, yazıcıdan çıktı alma gibi destekleri bulunmaktadır.

Türkiye’de Hassas Terazi

Laboratuvar tartım sistemleri ve hassas teraziler bakımında dünyada önemli birkaç marka varken ülkemizde de bu konuda oldukça önemli bir marka bulunmaktadır. Dünyada Radwag bu konuda lider bir firma iken ülkemizde de Baykon firması tartım sistemleri konusunda ön plana çıkmaktadır. Baykon tartım sistemleri konusunda başta ABD, Çin ve Almanya olmak üzere dünyada 90’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

1430 Kez Görüntülendi.
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.