Hoşgeldiniz  

Hasan Şimşek’ten Yakup Otgöz’e Sert Yanıt:

Erkan Ilik | 14 Mart 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Hasan Şimşek’ten Yakup Otgöz’e Sert Yanıt:

“Benim Yaptırdığım Binanın Kirasıyla Belediye Kirası Mı Ödüyorsun?”

Seydikemer’in efsane başkanlarından Hasan Şimşek mevcut belediye başkanı Yakup Otgöz’ün belediye binasının kirasıyla ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Otgöz’ün “Biz belediye binasının kirasını sadece 6 bin TL ödüyoruz, o da senede 72 bin TL yapıyor. Geri kalan kira bedeli Kaymakamlık binasından ve diğer yerlerden gelen kiralarla karşılanıyor” sözlerine sert tepki gösteren Hasan Şimşek “Kaymakamlıktan gelen kira bedeli belediyenin kasasına ait değil mi? Kaymakamlık binası senin özel mülkün mü? Oradan gelen kira bedeli belediye bütçesinin bir parçası sayılmıyor mu? Ben belde belediye başkanı olduğum dönemde o kıt imkanlarla o belediye binasını yaptım da sen 5 yılda üstelik iktidar partisinin belediye başkanı olarak bir belediye binası yapamamışsın, çıkıp bir de insanları kandırmaya çalışıyorsun. Kaymakamlıktan gelen kira bedeli de belediyenin kasasına aittir. Yani sen demek ki o parayı belediye binasının kirası olarak ödüyorsun, buradan bu anlam çıkar. Bu nasıl hesap kitaptır, bunlar belediyenin kira gelirlerini başka defterlere kaydediyorlar herhalde” diyerek sert tepki gösterdi.

Bunlar Ne Konuştuklarını Bilmiyorlar!

Seydikemer Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz’ün geçtiğimiz günlerde bazı seçim gezilerinde yaptığı açıklamalara eski başkanlardan Hasan Şimşek’ten çok sert yanıt geldi. Otgöz’ün “Biz belediye binasının kirası için belediye kasasından sadece 6 bin TL ödüyoruz, geri kalanı belediyenin kira gelirlerinden, kaymakamlık binasının kira gelirinden karşılanıyor” şeklindeki açıklamalarına sert tepki gösteren efsane başkan Hasan Şimşek “Belediyenin kira geliri belediyenin kasasına ait değil mi? Siz belediyenin kira gelirlerini başka bir defterde mi tutuyorsunuz? Bu nasıl bir mantıktır?” diye sordu.

Bu Belediyenin Kirasını Kime Ödüyorsunuz?

Belediyenin hizmet verdiği bina ile ilgili de ciddi iddiaların olduğunu belirten Hasan Şimşek “Bu belediyenin sahibi kimdir? Siz bu belediye binasını kimden kiraladınız? 5 yıldır bu bina için ödediğiniz kira bedelini kimin hesabına yatırıyorsunuz? Bu milletin aklıyla alay ediyorlar. Seçime 20 gün kalmış hükümet konağı yapacağız, belediye binası yapıyoruz falan diye milleti oyalıyorlar. Yahu hükümet konağı projesinde belediye yok ki? Siz olmayan bir belediye binasını mı yapıyorsunuz?” diye sordu.

Giydirme Hastane Yapıyorlar!

5 yıl boyunca hiçbir hizmet üretmeyen bir belediye yönetiminin seçimlere 20 gün kala kaybetme telaşıyla “Her yere bina yapıyoruz, söz verdik yapacağız vb.” sözlerle milletin karşısına çıkmasını abesle iştigal olarak niteleyen Hasan Şimşek sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi tutturmuşlar ağaçlar damgalandı, yarın kesiliyor, öbür gün kesilecek… Yahu kesilse ne olur kesilmese ne olur, millet senin biletini kesmiş zaten. Belediye kaynaklarıyla her mahalleye çoluk çocuk yığıyorlar, bir alkış tufanı, bir bağırış çağırış… Ne oldu, seçimi kesin kazandık. Hadi oradan! Bu millet artık senin bildiğin millet değil. 5 sene çivi çakmamışsın, bir meydan yapmamışsın, bir inşaat bitirmemişsin, senin köprünü bile gelip DSİ yapmış, sen hala şunu yapacağız, bunu yapacağız diye meydan meydan dolaşıyorsun. Yazıktır, günahtır bu ilçeye, bu insanlara!”

Hasan Şimşek’ten Yakup Otgöz’e Sert Yanıt (1)_499x480 Hasan Şimşek’ten Yakup Otgöz’e Sert Yanıt (2)_320x480

 

166 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle