Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı

Erkan Ilik | 24 Nisan 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı

Göcek mahallesinde Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından Sanat ve Sergi Günleri etkinlikleri kapsamında gündüz “Fotoğraf Çekimi Ve Görsel Düzenleme ve El sanatları” sergisi açılırken akşam Göcek Mahallesi Türk Halk Müziği topluluğu Türk Halk Müziği ” konser programı gerçekleştirildi.

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Özel Büro yetkilisi İsmail Cazağ, Okul ve Kurum müdürleri, vatandaş ve kursiyerler katıldı.Sergi açılış programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasınıFethiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ender Suat Tok yaptı.

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ender Suat Tok konuşmasında; “Göcek Mahallesinde, kurumumuz tarafından 8 alanda kurs açıldı bu kurslarda toplam 472kursiyer faydalanmıştır. Açılışını yapacağımız sergimizde, Fotoğraf Çekimi Ve Görsel Düzenleme kursuna ait eser yer almaktadır. Fotoğraflar farklı mekanlarda çekilerek oluşturulurdu. Türk Halk Müziği Koro kursumuz 16 Ekim 2018 tarihinde 45 kursiyerle başlamıştır, farklı yörelerimize ait 19 eser sergileyeceklerdir. Fethiye Halk Eğitimi merkezi olarak amacımız tüm mahallelerde “kişisel gelişim, sosyal-kültürel, mesleki ve teknik, sanatsal ve sportif alanlarda kurslar açarak Hayat Boyu Eğitimin devamını sağlamaktır. Bu anlamlı ve özel günde bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara Emeği geçen tüm kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimize, Kursun açılması aşamasında yer temini sağlayan Süleyman Şatır Anadolu Lisesi Müdürü Uğraş Kır’a, Göcek Kültür Turizm Derneği Başkanı Onur Uğan’a ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen etkinliklerden dolayı kurum idarecileri ve öğretmenleri kutluyorum. Halk Eğitim Merkezimizin mahallerde açtığı kursları önemsiyoruz. Çünkü Bakanlığımızın bir ayağını da yaygın eğitim kurumları oluşturmaktadır. Hayat boyu eğitimi en iyi şekilde uygulayan Halk Eğitim Merkezimize teşekkür ediyor hepinizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.”dedi.

Davetlilerle birlikte sergi açılışı yapıldıktan sonra konser alanına geçilerek birbirinden güzel Türk Halk Müziği parçaları dinlendi. Şef Alpaslan Ünsal yönetiminde İki bölüm halinde 19 eser seslendirildi. Göcek’li sanatseverler, Türk Halk Müziği’nin unutulmaz şarkılarıyla keyifli bir akşam yaşadı.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (1)_640x424 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (2)_360x480 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (3)_640x360 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (4)_640x480 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (5)_640x480 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (6)_640x424 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (7)_640x480 Halk Eğitim Merkezi’nin göcek’teki etkinlikleri göz kamaştırdı (8)_640x423

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.