Hoşgeldiniz  

Gökgedik Rant Uğruna Katledilmek İsteniyor

Erkan Ilik | 20 Eylül 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Belediye Başkanı H.Haşmet IŞIK ile Muğla Milletvekili Mürsel ALBAN, CHP Yatağan ilçe Başkanı Kemal ÖZLER ile birlikte Gökgedik mahallesine ziyaret gerçekleştirdi.

Yatağan İlçesine bağlı Gökgedik mahallesinde feldspat madeni çıkarmak amacıyla, köylülerin tek geçim kaynağı olan asırlık çam fıstığı ağaçlarının kesilmek istenmesi girişimine karşı köylülere destek oldu. CHP’li Özcan, “Rant uğruna doğanın talan edilmesine, mahallenin tek ve en önemli geçim kaynağı olan fıstık çamı ağaçlarının kesilmemesine için haklı mücadele içinde olan halkımızın sonuna kadar yanında olacağız.”dedi.

Gökgedik Mahallesi sakinleri; geçim kaynağı olan çam fıstık çamı ağaçlarının bir maden firması tarafından kesilip yok edilmesine karşı direnişe geçti. Yaklaşık 4 yıldır sınırlı bir alanda faaliyet gösteren maden firması, saha genişletme çalışması adı altında mahalledeki ağaçları kesmek istedi., Mahalleyi ziyaret eden CHP’li Özcan’dan köylülere destek geldi. Özcan; “Mahalle halkının bu haklı mücadelesinin doğanın tahribatını ve yegane geçim kaynağı olan fıstık çamı ormanlarının korunması için yanlarında olmak zorundayız ve olacağım.”şeklinde konuştu.

Haber / Foto:Erkan İLİK

Gökgedik Rant Uğruna Katledilmek İsteniyor_640x360 Gökgedik Rant Uğruna Katledilmek İsteniyor1_640x360 Gökgedik Rant Uğruna Katledilmek İsteniyor2_640x360 Gökgedik Rant Uğruna Katledilmek İsteniyor3_640x480 Gökgedik Rant Uğruna Katledilmek İsteniyor4_640x480

386 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle