Hoşgeldiniz  
..................................................................................

GENEL BAŞKANINA  SORUŞTURMA  BAŞLATAN  REKTÖRÜ  KINADI

Erkan Ilik | 02 Şubat 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

GENEL BAŞKANINA  SORUŞTURMA  BAŞLATAN  REKTÖRÜ  KINADI

Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye Şube Başkanı Avukat Ali Gönen yaptığı açıklamada Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Kemal Kocabaş ile dernek üyesi Prof. Dr. Ethem Duygulu hakkında başlatılan disiplin soruşturmasını kınadı. Gönen, her zaman Prof. Dr. Kocabaş’ın yanında olduklarını söyledi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından başlatılmış olan bu disiplin soruşturması hakkında bir açıklama yapan Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye Şube Başkanı Avukat Ali Gönen; üniversiteden atılan bir başka Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oktay Gökdemir’in yaptığı basın toplantısına katıldıkları için bu işlemin başlatıldığına değindi.

“KENT ENSTİTÜLERİ OLARAK YENİDEN KURULMALARI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR”

Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye Şube Başkanı Avukat Ali Gönen açıklamasında, “Genel Merkezi İzmir’de bulunan Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Kemal Kocabaş ile yine üyemiz Prof. Dr. Ethem Duygulu hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır. Soruşturmayı Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü başlatmış. Soruşturma nedeni, üniversiteden atılan bir başka öğretim üyesi Doç. Dr. Oktay Gökdemir’ in yaptığı basın toplantısında her iki üyemizin hazır bulunmalarıdır. Bu üniversitenin rektörü, eski bir AKP Milletvekili olan Prof. Dr. Nükhet Hotar’dır” dedi.  Avukat Ali Gönen, “Bu rektöre öncelikle şunu hatırlatmak isteriz ki, Köy Enstitüleri bu ülkenin kötü talihini yenen eğitim öğretim kuruluşlarıdır. Akılcı ve bilimsel eğitim ile halkımızın ufkunu açmıştır. Müzisyenlerin, ressamların, yazarların, her dalda bilim adamlarının yetişmesine vesile olmuştur. Bugün Ulusal Eğitimimiz çöküş içindedir. Eğitimimiz, bilerek ve isteyerek, kasten gerici bir yapı içine çekilmiştir.İşte böyle bir günde Köy Enstitüleri, günümüzde yeniden dile getirilmeye başlanmıştır.Kent Enstitüleri olarak yeniden kurulmaları düşünülmektedir.Üniversite demek, özgürlük ortamı demektir. Öyle olmalıdır. Geldiğimiz bu noktada, Dokuz Eylül Üniversitesi rektörünün özgürlük ortamını, çağdaş eğitimi savunmasını beklerdik. Eğitimde gerici yapılanmaya karşı savaş vermesini beklerdik” diye konuştu.

“GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Gönen, “Oysa rektör bunların yerine ulusal eğitimimizin çağdaş bir yapılanmaya kavuşturulması için savaş veren derneğimizin genel başkanı ve üyelerine disiplin soruşturması başlatmıştır.Sayın rektör, Köy Enstitülerini savunan öğretim üyeleriyle uğraşacağına, insanlarımız okudukça, onları yönetmek zorlaşıyor diye kafalarla uğraş. Sayın rektör Köy Enstitülerini savunan öğretim üyeleriyle uğraşacağına, Elazığ Depremi çocukların evlenmelerine izin verilmediği için oldu diyen kafalarla uğraş.Sayın rektör, Köy Enstitülerini savunan öğretim üyeleriyle uğraşacağına üniversitelerimiz, üniversite olmaktan çıktı lise düzeyine indi. Bu durumlarla uğraş. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Fethiye Şubesi olarak, her zaman ve her durumda Genel Başkanımız Kemal Kocabaş ve diğer üyelerimizin yanında olduğumuzu bildirmek isterim. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörünü bu işlemi nedeniyle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

962 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,3419
EURO 8,6204
BIST 1,1731
ALTIN 477,81

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle