Hoşgeldiniz  

Genç Kız Hastalığına Yenik Düştü

Erkan Ilik | 14 Mayıs 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Fen Lisesi öğrencisi genç kız yakalandığı amansız hastalığı atlatamayınca önceki gün tedavi gördüğü hastanede can verdi.

Fethiye Belediyesi Fen Lisesi 11.sınıf öğrencisi Saliha Nazlı’ya yaklaşık 2 yıl önce lösemi teşhisi konulmuştu. 2 yıldır tedavi gören Saliha Nazlı önceki gün tedavi gördüğü Antalya’daki hastanede can verdi.

Fethiye Belediyesi Fen Lisesi’nde eğitim öğretim gören önceki gün lösemi hastalığına yenik düşen 18 yaşındaki Saliha Nazlı Muğla Ortaköy mezarlığında düzenlenen cenaze merasimi ile gözyaşları ve dualar içerisinde toprağa verildi. Ölüm haberi Fethiye’yi ve Muğla’yı yasa boğan Saliha Nazlı’nın cenaze merasimine ailesinin yanı sıra Fethiye’den okul arkadaşları ve öğretmenleri de katıldı.

Fethiye Belediyesi Fen Lisesi okul birincisi olan Saliha Nazlı’nın 24 arkadaşıyla birlikte hazırladığı ‘Yüreklerin Fısıltısı’ isimli kitapta kendi yazdığı ‘Bayram Şerbeti Tadında’ kısa hikâyesi yayınlandı. Ancak genç kız bu kitabı göremeden hayata veda etti.

Saliha Nazlı, “Yüreklerin Fısıltısı” isimli kitapta yer alan ‘Bayram Şerbeti Tadında’ hikâyesinde vatan sevgisini anlatmış. 15 Temmuz destanı için yazdığı anlaşılan ve bu kitaba alınan en öne yerleştirilen eserinin son cümlelerinde de şöyle deniliyor:

“-Baba! Hani tekrar şerbet içecektik seninle? Tebessüm ederek -İçtik ya oğlum! diyordun. -Ama ben içmedim. -Ben içtim güzel oğlum. Ben, ŞAHADET ŞERBETİNİ İÇTİM. Bundan tam 15 yıl önce babama bir çocuk gözüyle veda edişim böyle olmuştu. Bugün demokrasi ve vatanın kurtuluşunun 15. yılı. Kocaman oldum artık. Ben bayrak sevgisini babamdan öğrendim. Akif’ten, Seyit’ten, Atamdan öğrendim. Kimin gücü yetebilir? Soruyorum size: Kim bana bayrak sevgisini unutturabilir? O bize gazi ve şehitlerimizin emaneti. En önemlisi de babamın bana emaneti. Unutturamazsınız. Unutmam, Unutamam… Saliha Nazlı

Haber/Foto: Erkan İlik

60457492_688083311627836_7621262541531906048_n_300x480

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle