Hoşgeldiniz  

GEKA Destek Programları Hakkında Bilgi Verildi

Erkan Ilik | 14 Mart 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

GEKA Destek Programları Hakkında Bilgi Verildi

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) ilan ettiği “Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim” başlıklı mali destek programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısı’nı tanıtmak ve potansiyel yararlanıcıları bilgilendirmek amacıyla, 13 Mart 2019 Çarşamba günü, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, ilgili sektör temsilcilerinin katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kar amacı güden işletmelere yönelik yürütülen 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı hakkında sunum yapan GEKA Uzmanı İrfan Sezgin verilen desteklerle ilgili şunları söyledi: “Teklif çağrısı “Güçlü Sanayi ve Temiz Üretim” Mali Destek programlarından oluşuyor. Güney Ege Bölgesinde yüksek katma değer ve yenilik odaklı sanayi üretiminin artırılması, sektörlerin rekabet gücünün geliştirilmesi amaçlanan Güçlü Sanayi Mali Destek programının bütçesi 25 Milyon liradır. Bu programda yüksek katma değerli ve yenilikçi ürünler üretilmesi ile tasarım ve markalaşma kapasitesinin artırılmasına yönelik uygun projelere, GEKA tarafından asgari 100 Bin lira, azami ise 750 Bin lira destek sağlanacak. Temiz Üretim Mali Destek Programı kapsamında ise, başvuruların temiz üretimin bölgede yaygınlaştırılması ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik olması gerekmektedir. Programı öncelikleri atıkların kaynağında azaltılması ve suyun etkin kullanımı konuları üzerinedir. Program toplam bütçesi 5 milyon TL’den oluşmaktadır. GEKA tarafından uygun proje sahiplerine 100 Bin lira, azami ise 500 Bin lira destek sağlanacaktır.”

GEKA Uzmanı İrfan Sezgin, sunumunun ardından katılımcıların konuya ilişkin soruları cevaplandırdı.DSC_0077_640x425 DSC_0078_640x425 DSC_0080_640x425

180 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,7336
EURO 7,5545
BIST 8,4829
ALTIN 367,12

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle