Hoşgeldiniz  

”Geçen  Yıl’ki  Bayram  Yoğunluğunu Yakalayamadık”

Erkan Ilik | 10 Haziran 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Çalış bölgesi yerli tatilci açısından 9 günlük Ramazan Bayramı dönemini sakin geçirdi. Çalış bu bayram tatilinde genellikle  Fethiye’de  3-4 günlük konaklama yapmak isteyenlerin  tercih ettiği yer oldu. Çalış plajı bölgesindeki otellerdeyaş ortalaması yüksekhuzur arayan yerli  tatilciler de gözden kaçmadı. Çalış plajı geçen yılki bayram tatiline göre daha sakin bir bayram tatili geçirmesine rağmen turizm sezonunda hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Çünkü yabancı turist açısından gözle görülür bir doluluk bulunmakta.

Çalış plajı bölgesindeki yüzlerce yatağın bulunduğu tesisler, Ramazan bayramı tatilinde dolup dolup boşaldı. Geçtiğimiz yılki Kurban bayramı tatili doluluğuna göre daha düşük bir dönemin geçtiği Çalış Plajında geçen yıllarda alt yapıda gözlenen olumsuzluklar ile ekonomik sıkıntıların iç turizmde bu yıl verim düşüklüğüne neden olduğu kaydedildi. Turizmi ve 9 günlük bayram tatilini değerlendiren Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay ”Güzel ve bereketli bir bayram olsa da bana göre geçen yılki Kurban bayramındaki doluluğu yakalayamadı. Bunun sebepleri ortada” ifadelerini kullandı.

 

”Geçen  Yıl’ki  Bayram  Yoğunluğunu Yakalayamadık”

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Çalış plajındaki tesislerin dolup dolup boşaldığını belirtti. Çalış Der başkanı Mete Ay açıklamasında  ”9 günlük bayram uzun bir tatildi. Dolup dolup boşaldık diyebiliriz ancak diğer bayramlarla kıyasladığımız zaman örneğin en son Kurban bayramına göre o kalabalığı sanki yakalayamadık gibi…Yani trafikten anlayabiliyoruz. Bayramın son 2 günü biraz trafikte fazlalıkoldu. Sanırım başka yerde bayramını geçiren arkadaşlarımız gurbetçilerimiz son günlerinde Fethiye’yi tercih etmişler ve erken bir boşalma oldu. Zaten televizyonlarda da izlediğimiz gibi İstanbul’a bayramdan bir gün evvel inanılmaz giriş vardı. Trafiğe yakalanmamak için sanıyorum. Geçen seneki doluluğu yakalayamamanın bazı sebepleri var diye düşünüyorum. Güzel vebereketli bir bayram olsa da bana göre 3 yanı var. Birincisi ekonomik şartlar ve sorunlar, tatile para ayırma. Çünkü koslar yükseldi, koslar yükselince otel fiyatları da yükseldi haliyle Türkhalkının biraz bayram konusundaki düşüncesi sanki bayramdan daha sonra gelmeyi tercihetmelerinin sebebi olabilir. İkincisi İstanbul’daki seçim. Bu seçimin de doluluğa etkisinin olduğunu daha doğrusu boşluğu etkilediğini düşünüyorum. Üçüncüsü de geçen yıl alt ve üst yapıda çok büyük sorunlar yaşadık. Geçen yıl ziyaret edenlerin Fethiye’yi bu yıl tercih etmemelerinin sebeplerinin bu sorunlar olduğunu düşünüyorum  ama birinci sebep tabi ki ekonomik şartlar” dedi.“Ne olursa olsun  Güzelbir sezona başladığımızı düşünüyorum” diyen Mete Ay  “Mayıs ayındaki yüzde 35’lik doluluk çok keyifli değil.Umut ediyorum özellikle seçimden sonra bir yoğunluk yaşarız. Allah turizmcilere güç kuvvet vebereket versin diyorum. Sabırlı olup, gelen müşterilerimizi memnun ederek göndereceğiz. Çalış plajı da çok yoğundu ama tekrar söylüyorum. Geçen sene ile mukayese ettiğimizde fiyatlarda farklılık olmasına rağmen bu yıl aynı yoğunluğu yakalayamadık” dedi.

 

”Sezona  Alt  Yapı Olumsuzluğu Yaşanmadan Girdik”

“sezona  alt  yapı olumsuzluğu yaşanmadan girdik” diyen Başkan Mete Ay ”Şu anda yabancı ağırlıklı bir Çalış var. Genelde İngiliz var. Hollanda’dan da müşterilerimizvar. Arap müşteriyi çok fazla görmedim. Belki 5 yıldızlı otellerde olabilir. Ama keyifli şu an. Önemli bir not da düşmek istiyorum. Geçen yıl alt yapıda bazı sorunlar yaşamıştık. Bu sene temizlik sorunu olsun, alt yapı sorunu olsun, koku sorunu olsun. Buradan Fethiye Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bu sorunları özellikle çöp alımında ve temizlik konusunda bize olumsuzluklar yaşatmadıkları için çok teşekkürler. Yeni bir belediye olmalarına rağmen güzel bir bayramyaşattılar. Özellikle alt yapı ve trafik dolayısıyla ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

mete ay (1)_640x427 mete ay (2)_640x427 mete ay (3)_640x427

228 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,3530
EURO 8,9346
BIST 10,0978
ALTIN 440,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle