Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

FETHİYE’YE OTOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI

Erkan Ilik | 03 Haziran 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

FETHİYE’YE OTOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI

Korona virüs tedbirleri kapsamında durdurulan şehirler arası seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla Fethiye’ye ilk otobüs seferleri yapılmaya başlandı. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurdun diğer şehirlerinden Fethiye’ye gelmek isteyenler ile Fethiye’den başka şehirlere gidecek olan vatandaşlar Fethiye otogarına hareketlilik getirmeye başladı. Covid-19 salgını nedeniyle seferlerini durduran seyahat firmaları şehirler arası ulaşım yasağının kalkmasıyla seferlerine tekrar başladılar.

“HES KODU ALMADAN SEYAHAT EDİLEMİYOR”

Korona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat kısıtlaması sona erdi. Türkiye genelinde seyahat kısıtlamasının kalkmasının ardından çok sayıda kişi yola çıktı. İstanbul’dan başka illere gitmek isteyen vatandaşlar Fethiye Otogarı’na akın etti. Uzun süredir durgun kalan Fethiye otogarı; tekrar hareketlendi. Fethiye otogarı otobüs seyahat firmaları yetkilileri yapmış oldukları açıklamalarda “Seyahat yasağı bildiğiniz gibi kalktı. Şehirler arası seyahat edecek olan tüm vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığımızdan hes kodu almak zorunda. Hes kodu almadan seyahat edilemiyor ve biz de hes kodu olmayan vatandaşlara bilet kesmiyoruz. Hes kodu almak için vatandaşlarımıza yardımcı olmaktayız. Seyahat edecek olan kişi eğer;  65 yaş ve üzerinde ise aynı şekilde hes kodunu alacak ve biletini aldıktan sonra seyahat izin belgesi almak zorunda. Seyahat izin belgesi de yetkili kişi tarafından Fethiye otogarıdan verilmektedir. Aksi takdirde cezai işlem yapılmaktadır” denildi.

“YOLCULAR ATEŞ ÖLÇER İLE KONTROL EDİLİYOR”

Yapılan açıklamalarda “Yolcu kapasitesinin yüzde 50’sini taşıyabiliyoruz. İki kişi yan yana oturamıyor. İkili koltuklarda pencere kenarına bilet kesmekteyiz. Araç içerisinde ve yazıhanelerde kullanılmak üzere el dezenfektanları mutlaka yer alıyor. Seferden dönen otobüsler yola çıkmadan önce dezenfektasyon yapılıyor.  Araç içerisinde ateş ölçer ile yolcuların ateşlerini ölçüyoruz. Eğer ateşi çıkan bir yolcu çıkarsa hemen en yakın sağlık kuruluşuna haber veriyoruz” denildi.

 

168 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8542
EURO 7,7450
BIST 1,1295
ALTIN 391,68

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle