Hoşgeldiniz  
..................................................................................

FETHİYE’NİN ÖRNEK MUHTARI “İLKER CAN”

Erkan Ilik | 05 Mayıs 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

FETHİYE’NİN ÖRNEK MUHTARI “İLKER CAN”

Fethiye’de mahalle muhtarları özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Foça Mahalle Muhtarı İlker Can; Ramazan ayı ve Kovid-19 salgını sürecinde yardımlaşma, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Bu kapsamda Muhtar Can’ın girişimleri ve esnafların desteği ile bir marketin önüne bırakılan yardım kutusunun amacı, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmak. Yapılan bu çalışmaya desteğin her geçen gün arttığına değinen Can, sadece Foça Mahallesi’nden değil çevre mahallelerdeki yardımseverlerin de destek olmasını istedi. “İmkanı olan koysun, ihtiyaç olan alsın” mesajı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşılmak amaçlanıyor.

“İNSANLARDAN RİCAM İHTİYACI KADAR ALMALARI”

Foça Mahalle Muhtarı İlker Can yaptığı açıklamada, “Bu çalışmanın bir örneğini internette görmüştüm. Yeğenlerim ile birlikte bu sistemi marketimizin önüne kurmaya karar verdik. Alışveriş yapanların küçük destekleri ve paylaşma bilinci ile birçok ihtiyaç sahibine ulaşabileceğimizi düşündüm. İlk olarak kendi imkanlarımız ölçüsünde kutuya bir şeyler koyduk. Küçük bir ürünün bile insanlarının gönlünü fethedeceğini biliyoruz. Paylaşımın önemini bilen birisi olarak bu projeyi başlattık. İyi de bir ses getirdi. Destek sağlayan ve sağlamayı düşünen herkese teşekkür ediyorum. İnsanlardan ricam ihtiyacı kadar almaları. Her gün bu dolabın günde 20 kez dolup, içindekilerin tükenmesini istiyorum. Sadece mahallemizin değil; çevre mahallelerdeki tüm ihtiyaç sahiplerinin bu dolaptan faydalanmasını istiyorum” dedi.

“MANEVİ OLARAK YIPRANIYORUZ”

Sosyal medya üzerinden muhtarlara yapılan yorumlarla ilgili olarak düşüncelerini aktaran Muhtar İlker Can, “Mahalleyi en iyi tanıyan esnafı ve muhtarıdır. Birçok hayırsever vatandaşımız içinden gelerek yardımda bulunuyor. Bazı kişiler yandaşa ya da zengin kişilere yardım yapıldığını söylüyor. Bilmedikleri bir konuda lütfen yorum yapmasınlar. Bu bizi manevi olarak çok yıpratıyor. Hızımızı kesiyor, muhtar arkadaşlarımız çok üzülüyor. Biz bu durumlarla karşılaşmak istemiyoruz. Elinizden geliyorsa siz de iyilik yapın, başkasını eleştirmeyin. Veren el, alan elden her zaman üstündür. Muhtarlar Derneği Başkanımız Niyazi Canözü’nün sosyal medyadan yaptığı açıklamadan dolayı takdir ediyorum, her zaman arkasındayım ve destekçisiyim” ifadelerini kullandı.

 

2581 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8227
EURO 9,3720
BIST 10,4471
ALTIN 449,23

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle