Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Fethiyeli yarışçılar 2 Altın 2 Gümüş Madalya İle Döndü

Erkan Ilik | 27 Kasım 2015 | Genel, Güncel

Fethiyeli yarışçılar 2 Altın 2 Gümüş Madalya İle Döndü

Alanya’da düzenlenen Red Arena Motosiklet Festivali ve Enduro Etkinlikleri Red Arena 2015 yarışıyla tamamlandı.

Alanya Belediyesi’nin desteğiyle Alanya Enduro Takımı tarafından düzenlenen Red Arena Motosiklet Festivali ve Endure Etkinlikleri kapsamında ‘Red Arena 2015’ yarışı yapıldı. Alanya’da toplam 70 sporcunun katıldığı yarış, Hıdrellez Kilisesi önünden başladı.

50 kilometrelik zorlu parkurda yarışçılar, Alanya Seyir Terası’ndaki bitiş noktasına ulaşmak için mücadele etti. Bitiş noktasına gelen ilk isim Alman Rene Dietrich olurken, Bulgar Teodor Kabakchiev ikinci, Mehmet Ali Yüksel de üçüncü oldu.

Yarışmada motosikletinden düşen Yunus Mor, tedavi altına alındı. Birinciliği elde eden Rene Dietrich, Alanya parkurunun zorlu olduğunu söyledi, “İlk başlarda zorlandım. Ondan sonra parkur gayet akıcıydı ama zordu ve çok zorlandık. Yine de pes etmedim sonuna kadar geldim. Bitişe 2 kilometre kala düştüm. Buna rağmen birinciliği elde ettim” dedi.

Yarışmayı üçüncü tamamlayan Alanyalı Mehmet Ali Yüksel ise, “Çok zorlu, dünya standartlarında bir parkurdu. Birçok arkadaşım benden önce başlamıştı onları geride bıraktım” diye konuştu.

Fethiye Motosiklet kulübünden ve ilçemizi temsilen yarışmaya katılan Kunter Kuşçu ve Necmi Kozlu Altın Madalya,  Ahmet Selim Yücel Gümüş madalya ile yarışı tamamlarken, Bayanlar kategorisinde Fatma Özdil de gümüş madalya almaya hak kazandılar.

Haber Erkan İlik

 

 

 

1_590x480 2_640x427 3_640x427 4_640x427

664 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.