Hoşgeldiniz  

Fethiyeli Dalgıçlar Su Altında Atatürk’ü Andı

Erkan Ilik | 10 Kasım 2013 | Genel, Güncel

Fethiyeli Dalgıçlar Su Altında Atatürk’ü Andı

Ölümünün 75’inci yıl dönümde Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak isteyen dalgıçlar, suyun 6 metre altında Atatürk posteri açtı. Fethiye Körfezi’nin 10 kilometre açığındaki Dalyan Deresi Dalış Bölgesi’nde yapılan anma etkinliğine 4 dalgıç katıldı. Dalgıçlar ellerinde Atatürk posteri ve Türk bayraklarıyla deniz yüzeyinin 6 metre altında, ölüm yıl dönümde Atatürk’ü anmak için geçit töreni yaptı. Balıklarla birlikte yüzen dalgıçlar su altında duygulu anlar yaşadı.

‘İçimden Sürekli İstiklal Marşını Okudum’

Atatürk’ü ölüm yıldönümü de farklı bir etkinlikle anmak istediklerini anlatan Dalış Eğitmeni ve Sualtı Rehber Balık Adam Turgay Doğan, “Su altında Atatürk posteri ve Türk bayrağı ile yüzerken farklı duygular yaşadık. Ben içimden sürekli İstiklal Marşı’nı okudum. 10 Kasım bizim için çok özel bir gün. Çok duygulandık.” dedi.(FG)

Fethiye- Fethiyeli dalgıçlar suyun altında da Atatürk'ü unutmadı_640x480 Fethiye- Fethiyeli dalgıçlar suyun altında da Atatürk'ü unutmadı2_360x480 Fethiye- Fethiyeli dalgıçlar suyun altında da Atatürk'ü unutmadı4_640x480 Fethiye- Fethiyeli dalgıçlar suyun altında da Atatürk'ü unutmadı7_640x480 Fethiye- Fethiyeli dalgıçlar suyun altında da Atatürk'ü unutmadı9_640x480

3512 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle