Hoşgeldiniz  

Fethiye’de YKS Sınavı Heyecanı

Erkan Ilik | 17 Haziran 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Fethiye’ de  ÖSYM tarafından  gerçekleşen  (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavında;  38 okul binasında , 7 Bin civarında  aday geleceği için  ter döktü.

ÖSYM tarafından yapılan iki gün süren ve  3 oturumda gerçekleşen  (YKS) Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları  için Fethiye’de  tüm önlemler  yetkililer  tarafından alındı.  YKS sınavına girecek olan adaylar sınav giriş belgeleri ve nüfus cüzdanlarıyla sınava girecek oldukları okullara  erken saatlerde aileleri ile birlikte  geldiler. Erken saatlerde sınav salonlarının bulunduğu  okullara gelen öğrencilere  eşlik eden  aileleri ve yakınları heyecan içersinde çocuklarının sınavdan çıkmalarını bekledi. Sınav öncesi sınav salonuna girecek olan öğrencilere  ve kişilere;  Polis ekipleri üzerlerinde arama yaparken, sınav görevlileri tarafından da  sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı kontrolleri yapıldı.  Sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı yanında olmayanların sınava alınmayacakları belirtildi. Kimlik belgesi olmayan öğrenciler ise açık tutulan Fethiye İlçe Nüfus Müdürlüğünden yeni kimlik belgesi çıkarttırarak sınava girdiler.  Sınav kuralları gereği saatler 10.00 olunca, sınav yapılan okulların kapıları kapandı ve hiç kimse sınav binalarına  alınmadı. Sınavların yapılacağı okula çocukları ile birlikte gelen bazı aileler ise sınav sırasında çocuklarının başarısı için okul bahçesi dışında Kuranı Kerim okuyup dualarda bulundular.

Haber/Foto: Nur İlik

fethiye'de yks sınavı heyecanı (1)_640x427 fethiye'de yks sınavı heyecanı (2)_640x427 fethiye'de yks sınavı heyecanı (3)_640x427 fethiye'de yks sınavı heyecanı (4)_640x427

78 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800