Hoşgeldiniz  

Fethiye’de MARİNE TECH  Fuarı TÖRENLE  AÇILDI

Erkan Ilik | 07 Kasım 2018 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

Fethiye’de; ikinci kez düzenlenen Marine Tech Yat ve Tekne Ekipmanları Sergisi törenle açıldı. Marmaris Fuarcılık (MARFO) tarafından ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesinin destekleriyle düzenlenen 2. Marine Tech Yat ve Tekne Ekipmanları sergisi 2. Karagözler mahallesi Kayıkhane Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle açıldı. 4 gün açık kalacak olan sergide; 40 farklı firma stant açtı.

Törene Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkan Vekili Mehmet Sezgin, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Liman Başkanı Cihan Duman ve sektör temsilcileri katıldı. MARFO Fuarcılık adına konuşan Hakan Özel, “AR-GE çalışmalarına 2015 yılında başladığımız; Fethiye tekne ekipman sergisinin ilk etabını 2017 yılında faaliyete geçirdik. Bölgemiz çok iyi bir bölge. Marina kapasitesi de gayet yüksek bir bölge. Bu sonuçtan yola çıkarak böyle bir proje gerçekleştirme kararı aldık. Çok değişik ürün gruplarını sergilemek için buradayız. Bu yıl 40 katılımcı firmayla fuarımızı açtık. Biliyorsunuz ki artık tekneler karaya çekiliyor. Her ne kadar ekonomik durağanlık gelse de insanlar mal satacaklar ve tanıtacaklar. Bugün çok ciddi ve güzel marka yatırımı yapmış firmalar ve Türk üretimli firmalarımız burada tanıtımlarını yapıyor ve pazar paylarını genişletiyor.  Biz bunun büyümesini ve bölgemize katkıda bulunmasını diliyoruz” diye konuştu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner de, “Fethiye deyince, turizm deyince akla ilk gelen en önemli varlıklarımızdan biri bizim denizde ulaşımımızı sağlayan tekne ve limanlarımız. Günübirlik sefer yapan kayıtlı 192 yat var yine 167 km denizde kıyımız var 18 adamız var bildiğiniz üzere önemli koylarımız var. Bunları göz önünde bulundurunca bu fuar Fethiye’miz için çok önemli bir fuar. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirenlere çok teşekkür ediyoruz. Geçen yıl turizmimiz çok iyi geçti.  İnşallah seneye daha iyi bir turizmle karşı karşıya kalacağımıza inanıyorum. Bu fuarın herkese hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber/Foto:Ayfer Kurt

törenle açıldı (1)_640_427 törenle açıldı (2)_640_427 törenle açıldı (3)_640_427 törenle açıldı (4)_640_427 törenle açıldı (5)_640_427 törenle açıldı (6)_640_427

102 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle