Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

FETHİYE’DE FIRINCILARA EĞİTİM

Erkan Ilik | 25 Mart 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

FETHİYE’DE FIRINCILARA EĞİTİM

Türkiye genelinde alınan ‘Korona virüs’ tedbirleri çerçevesinde Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri tarafından yapılan hijyen tedbirleri ve denetimleri market, şarküteri ve unlu mamullerde artarak devam ediyor. Alınan tedbirler ve çalışmalara Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Fethiye’de faaliyet gösteren “ekmek ve unlu mamul üreticileri” ne işletme sahiplerine İlçe Müdürlüğünde eğitim verildi.

Eğitim ve bilgilendirme çalışması hakkında bilgi veren İlçe Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya “Denetim ekiplerimiz sürekli sahadalar. İşletmeler için İl Müdürlüğünce hazırlanan “Gıda İşletmelerinde Kovid 19-Korona virüs İçin Alınacak 10 Tedbir”in yer aldığı broşürleri dağıtarak, işletmelerin bu broşürleri asmalarını ve broşürde yer alan ikazlara uymalarını istedik. Bilgilendirme tarzında başlanan denetimlerde, gıda satan işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadığına, kişisel hijyene dikkat edip etmediklerine baktıklarını ve neler yapması gerektiği konusunda onları bilgilendirmekteyiz” dedi.  Fethiye İlçe Tarım Müdürü Şaban Sarıkaya  “Bugünde ekmek ve unlu mamul üreticilerimizi İlçe Müdürlüğümüze topladık. Şimdiye kadar alınan tedbirleri ve bundan sonra alınması gereken tedbirleri konuştuk. İşletme sahiplerine, personellerinin hastalıklarına dikkat etmeleri gerektiğini, hasta olan personelin hemen izne ayrılması gerektiğini, eldiven-maske ve bone kullanımlarının önemli olduğunu belirttik. Dezenfeksiyon yapmalarını, elleri sürekli yıkamalarını, işletme girişlerinde hijyen paspası bulundurmaları gerektiğini anlattık. Ayrıca  kovid-19’a karşı alınacak tedbirleri içeren broşürlerimizi dağıttık. Sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında dile getirilen ‘Sağlıklı kişilerin maske takmasına gerek yok.’ şeklindeki beyanatları dikkate almamalarını. Mutlaka gıda işletmelerinin, denetçilerin, görevlilerin de aynı doktorlar gibi maske takmasının önemli olduğunu anlattık. Çünkü sürekli olarak birileri gidip geliyor ve birileriyle sürekli iletişim halindeler, bulaş kaynağı olmaları açısından bu önemli” dedi. Ülke genelinde alınan ‘Korona virüs’ tedbirleri çerçevesinde denetimlerine hız kesmeden devam eden Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, işletme sahiplerine denetim değil eğitim seferberliğindeyiz. İşletmelerinizde belirlenen ve ekiplerimizce eğitimleri verilen hijyen kurallarına maksimum düzeyde uyulması halinde sürecin elbirliğiyle daha rahat atlatılabileceğini  kaydetti.

197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
BIST 1,1787
ALTIN 477,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle