Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Fethiye’de Edip Akbayram İzdihamı

Erkan Ilik | 19 Mayıs 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi

 

31 Mart seçimlerinde Fethiye’nin hem hizmet anlamında hem de kültür sanat alanında bir kent olacağını dile getiren, 20 yıl sonra Fethiye’ye CHP Belediyeciliğini getiren Alim Karaca rüzgarı esmeye devam ediyor. Milli ve dini bayramların anlamına uygun en iyi şekilde kutlanacağını dil getiren Karaca 19 Mayıs için Türkiye’nin büyük ismi Edip Akbayram’ı Fethiye’ye getirerek sanatseverler ile buluşturdu. Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz Gençlik Konserinde; Türk pop ve özgün müziğin büyük ustası Edip Akbayram; Beşkaza Meydanında sahne aldı. Cumartesi akşamı gerçekleşen Edip Akbayram konserinde büyük bir izdiham yaşandı.  20 bin kişinin izlediği Gençlik Konserinde; Usta sanatçı Edip Akbayram unutulmaz şarkılarını söyleyerek Fethiye’de yaşayan vatandaşlara çok güzel bir gece yaşattı. Konserin sonunda Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca sahne çıkarak usta sanatçı Edip Akbayram’a teşekkür etti.  Başkan Alim Karaca tüm vatandaşlar gibi konseri eşi Çiğdem Karaca ile birlikte ayakta izledi.

Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Konseri’nde ünlü sanatçı, büyük üstat Edip Akbayram sahne aldı. Akbayram, düzenlenen konserde yediden yetmişe tüm hayranlarını coşturdu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Fethiye Belediyesi’nin düzenlediği konserde Edip Akbayram hayranlarıyla buluştu. Beşkaza Meydanı’nda gerçekleşen konserde yediden yetmişe herkes Edip Akbayram ile bayram coşkusunu yaşadı. Edip Akbayram, ‘aldırma gönül’, ‘sen benden gittin gideli’, ‘eşkıya dünyaya’, ‘güzel günler göreceğiz’ gibi birbirinden güzel şarkılarını Beşkaza Meydanı’nı dolduran binler ile birlikte söyledi.

 

“Başkan Alim Karaca, “Martın Sonu Bahar Oldu”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, sahneye alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde çıktı. Beşkaza Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaşa seslenen Başkan Karaca, herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Karaca, “ Hasretinle yolunu beklediğimiz Edip ağabeyimizi sizlerle buluşturmak mutluluk duyuyoruz. Sizlere, ‘martın sonu bahar’ olacak demiştik. Ve gerçekten martın sonu bahar oldu. Güzel bir bahar akşamında tarihi bir günde, tek başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na hepiniz hoş geldiniz. Gençliğimizin ekolü, çizgisini hiçbir zaman bozmayan değerli büyüğümüz Edip ağabeyimize sizlerin huzurunda tekrar teşekkür ediyorum. Değerli büyüğümüz bize bugün şu sözü verdi; 5 yıl boyunca bizim her türlü etkinliklerimize destek vereceğini ifade etti. Bundan dolayı da ayrıca teşekkür Ediyorum” Dedi.

 

“Başkan Alim Karaca, “Ceketimle Geldim, Gerektiği Taktirde Ceketimle Giderim”

Siyasi hayatında şimdiye kadar her zaman halkın içinde olduğunu ifade eden Karaca, “Bundan sonra sizlerle olmaya devam edip, sizler için çalışacağım. Düşük bir bütçeyle seçim çalışması yaptık. Sizler bizi dünyanın en güzel şehrine belediye başkanı yaptınız. Ben buraya ceketimle geldim. Gerektiği taktirde 5 yıl sonra ceketimle gideceğim. Her türlü mal beyanlarımı belediyeye verdim” dedi. Karaca, Ağustos ayında gençlere bir sürpriz hazırladıklarını ve Fethiye’de çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacaklarının da altını çizdi. Karaca sözlerini, ‘her şey güzel olacak’ sözleriyle tamamladı. Başkan Karaca’nın konuşmasının ardından ünlü sanatçı Edip Akbayram birbirinden güzel şarkılarını, binlerce Fethiyeli ile birlikte söyledi.

Haber/Foto: Erkan İlik-Ayfer Kurt

edip akbayram (1)_640x427 edip akbayram (2)_640x427 edip akbayram (3)_640x427 edip akbayram (6)_640x427 edip akbayram (7)_640x427 edip akbayram (8)_640x427 edip akbayram (9)_640x427 IMG_3868_640x427 IMG_3882_640x427 IMG_3890_640x427 IMG_6606_640x427 IMG_6619_640x427 IMG_6638_640x427 IMG_6646_640x427 IMG_6647_640x427

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.