Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Fethiye’de Dövme Festivali Başladı

admin | 09 Eylül 2011 | Güncel

Geliri lösemili çocuklara bağışlanacak olan 2’nci Uluslararası Dövme Festivali, dün başladı. Fethiye‘de Lösemili Çocukları Yaşatma Derneği (LÖSYAD) yararına Anadolu Kaplanları Motor Sporları Kulübü ve Derneği tarafından düzenlenen 2’nci Uluslararası Dövme Festivali bugün başladı. 3 gün sürecek festival için Çalış bölgesinde bir alana kovboy kasabası inşa edildi. Ev görünümlü stantların kurulduğu alanda 40’a yakın yerli ve yabancı dövme sanatçısı, dövmelerini yapmaya başladı. Festivalde 3 gün boyunca dövme tutkunları, uluslararası dövme sanatçılarına birbirinden güzel dövmeleri yaptırma imkanı bulacak. Festival kapsamında rock müziğin ünlü isimlerinden Hayko Cepkin, Kırmızı, Black Tooth, Black Mail, Tahrip, Serkan Civelek ve Fethiye‘nin yerel sanatçıları da konser verecek.
Anadolu Kaplanları Motor Sporları Kulübü ve Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Ahmet İlker Kaya, festivale katılımın oldukça yoğun olduğunu söyledi. Kaya, “Tahmin ettiğimizden daha zor bir hazırlık sürecinin ardından festivali başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sahnemiz, gruplarımız, müziğimiz, gıda reyonlarımız hazır” dedi.
Festival boyunca aralıksız olarak eğleneceklerini söyleyen Kaya, “Kovboy kasabası olarak kurulan alanda her kovboy evinin içinde bir dövmeci çalışmaktadır. Çalış’ın tam göbeğinde böyle imkana kavuştuğumuz için çok mutluyuz. Dört aylık bir çalışma sonucunda buraya bir köy kurduk. Festival gelirini, kurulum masraflarını çıkardıktan sonra LÖSYAD’a bağışlayacağız” diye konuştu.  Kaya, pazar akşamı dövme sanatçılarının yaptığı dövmelerin yarışacağını sözlerine ekledi.

388 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800