Hoşgeldiniz  
...............................................................................................

FETHİYE ZİRAAT ODASINDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Erkan Ilik | 03 Haziran 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

FETHİYE ZİRAAT ODASINDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Ziraat Odası Meclis Başkanı Kemal Karadenizli ve yönetim kurulu üyesi Karakeçiler mahallesi muhtarı Ahmet Aybek; AK Parti Fethiye ilçe başkanlığına atanan Turgay Öztürk’e hayırlı ve uğurlu olsun ziyareti gerçekleştirdiler. Samimi sohbet havası içersinde gerçekleşen ziyarette; tarımın önemine bir kez daha dikkat çekildi. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit bazı sektörlerin faydalandığı destek paketinden çiftçilerin de faydalanmasını gerektiğini ifade etti. Çiftçilikten gelen biri olarak üreticilerin sorunlarını yakından bildiğini belirten AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’de; Üreticilerimizin sorunlarını gerekli mercilere iletme konusunda elimizden geleni yapacağız, dedi.

“DEVAMLI BİR ŞEKİLDE İSTİŞARE İÇERSİNDE OLACAĞIZ”

AK Parti İlçe başkanı Turgay Öztürk’e yeni görevinde başarılar dileyen Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit “İlçe Başkanı olarak göreve başlayan Turgay Öztürk kardeşimize hayırlı ve uğurlu olsun ziyaretine geldik. Bizleri kabul ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Kendisini uzun bir süreden bu yana tanıyoruz. Fethiye siyasetinde ve bürokraside önemli görevler almış değerli bir kardeşimizdir. Aynı zamanda kendisi ekonomisttir. Turgay Öztürk kardeşimiz siyasette dik duruşu ile örnek bir insan. Turgay Öztürk başkanımızın Fethiye’de yerel ve genel siyasette önemli olaylara damga vuracağına inanıyoruz. Fethiye Ziraat Odası olarak kendisiyle devamlı bir şekilde istişare içersinde olacağız. Yolu açık olsun” dedi. Konuşmasına devam eden Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit “Korona virüsü salgınından dolayı geciken bir ziyaret oldu. Salgın sürecinde tarım ve üretimin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Turizm ve sanayi sektörü için açıklanan destek paketinden üreticiler faydalanamadı. Çiftçilerin ödeyemediği borçlar ötelenmeli ya da düşük faizlerle krediler verilmeli. Geçtiğimiz yıllarda Muğla, yüzde 50 hibe makine ekipman desteği alıyordu. Bu yıl ise % 50 hibe desteği alamıyoruz.  Bu bizim için büyük bir kayıp olmaktadır. Biz çiftçilerimizin ve üreticilerimizin sorunları ile ilgili kendisine detaylı bir rapor sunacağız” dedi.

“KENDİM DE ÇİFTÇİLİKTEN GELEN BİRİSİYİM”

Ziyaretten dolayı teşekkür eden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk  “Başkanımızla her zaman istişare halindeyiz. Kendim de çiftçilikten gelen birisiyim. Onların dertlerini en iyi anlayacak kişilerden birisi benim. Çiftçilerimizin derdi Fethiye’nin derdi. Pandemi döneminde tarımın ve üretimin önemini bir kez daha kavradık. Üreticilerimizin sorunlarını gerekli mercilere iletme konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

182 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8542
EURO 7,7450
BIST 1,1295
ALTIN 391,68

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle