Hoşgeldiniz  

Fethiye tarihinde bir ilk!

admin | 09 Ağustos 2017 | Genel, Güncel, Siyaset, siyasi, Spor

Fethiye tarihinde bir ilk!

Geçtiğimiz günlerde 17. yılını kutlayan Fethiye belediye spor Kulübü, tarihinde ilk kez basketbol takımıyla profesyonel ligde temsil edilecek.

Geride bıraktığımız sezonda Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden ve play-off turunda 2. Lig’e yükselme şansını kaybeden Fethiye Belediyespor,  sürpriz bir kararla Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne alındı.

Fethiye Belediyespor’un üst liglerden çekilen kulüplerin yarattığı boşluk nedeniyle Türkiye Basketbol Federasyonu’nun vermiş olduğu kararla bir üst lige dahil edildi. Alınan karar sonrasında Fethiye tarihinde ilk kez bir kulüp profesyonel basketbol liginde mücadele etme hakkı kazanmış oldu.

Best Balıkesir TBL’den çekilmişti

Best Balıkesir’in TBL’den çekilmesinden sonra TBF tarafından yapılan açıklamada, “2017-2018 sezonunda TBL’de yer alma hakkı bulunan Best Balıkesir Basketbol Kulübü, 04.08.2017 tarihinde federasyonumuza yaptığı başvuru ile ligden çekildiğini beyan etmiştir. Bu sonuçla TBL’de oluşan eksilme nedeniyle talimatlar doğrultusunda yerine takım alınması prosedürü başlatılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Fethiye Belediyespor resmi açıklama yayınladı;  ”Geçtiğimiz sezonu, tekrardan görüşmek dileği ile diyerek noktalamıştık. Vakit geldi… Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Fethiye Belediyespor Basketbol, başarılarla dolu geçen geçen senenin ardından, önümüzdeki sezon Türkiye Basketbol 2.Lig’inde mücadele edecek.

Bu başarının elde edilmesinde ve basketbol başta olmak üzere kulübümüzün yer aldığı tüm branşlarda desteğini esirgemeyen Başkanımız Sayın Behçet Saatcı’ya, başladığımız günden bugüne bizi yalnız bırakmayan Fethiye halkına teşekkür ederiz.

Fethiye’nin TB2L’de mücadele edecek ilk ve tek basketbol takımı olan Fethiye Belediyespor Basketbol ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz”

Haber / Foto: Erkan İlik

fethiye belediyespor_640x343

478 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.