Hoşgeldiniz  

Ferizcan’a Yönetiminden Kırmızı Kart

Erkan Ilik | 14 Mayıs 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Siyaset, siyasi, Spor

Ferizcan’a Yönetiminden Kırmızı Kart

2017 yılında büyük umutlarla göreve gelerek, Mustafa Ferizcan başkanlığında buluşan Fethiyespor da sular durulmuyor. Ligin bitmesiyle birlikte ortaya çıkan yönetim kurulundaki rahatsızlıklar olağanüstü kongre ile bu kez su yüzüne çıktı. Fethiyespor Yönetim Kurulu Üyeleri Ferizcan’a sert tepki gösterdi. Fethiyespor yönetim kurulunda görevli 12 kişi bir araya gelerek Fethiyespor’a zarar vermemek adına sustuklarını dile getirerek, Ferizcan tarafından yapılan açıklamanın kendilerini üzdüğünü kaydettiler. 12 kişi adına açıklamayı Fethiyespor Genel Sekreteri Av. Fatih Taşel Yaptı. Açıklamada; “Kulübe maddi ve manevi anlamda çok büyük katkılarda bulunduklarını belirten yönetim kurulu üyeleri kimin ne kadar maddi olarak destek verdiği ortada biz bunları konuşmak istemiyoruz hesaplar ortada ancak şeffaflık sadece kelime de kalıyor. Birkaç kişiyle kulüp yönetilmeye çalışılıyor. Bizler bu şehrin kalbine sahip çıkmak adına yola çıkarak, maddi ve manevi gecemizi ve gündüzümüze kadar gayret gösterdik bunları görmek istemeyenler kullandıkları kelimelere dikkat etmeliler diye düşünüyoruz. 19 kişilik yönetim kurulundan 12 kişinin ortak basın açıklamasıdır. Bazı şeyleri söylemeyi uygun görmüyoruz. 2-3 kişiyle kulüp yönetilmez, hesaplar gizlenmez. 50 tane futbolcu girmiş çıkmış defalarca uyardık ancak olmadı.

Bugün Güzel şeylerden olumlu şeylerden bahsetmeyi gönül isterdi ama gördüğümüz lüzum üzerinde böyle bir açıklama yapma isteği bizde hasıl oldu. Bizler 3 Haziran 2017 tarihinde sizlerin çok büyük bir teveccühü ile göreve geldik. Sizlere teşekkürü bir borç biliriz. Göreve gelirken şeffaf olmanın sizlerle her şeyi paylaşmanın sözünü verdik.

Fakat bugüne kadar bu sözü yerine getiremedik. Emin olun Fethiyespor yönetim kurulu üyeleri olarak bizler de sizler gibi birçok konudan bi haberiz.

Buraya kadar olan süreçte birçok defa uyarı ve telkinde bulunmamıza rağmen yaklaşık 50 futbolcunun kulübe girdisi ve çıktısı sağlanmıştır. Bizler; giden kötü süreçten takımımızın etkilenmemesi adına sustuk, suskunluğumuz bilin ki edebimizden ve Fethiyespor sevdamızdandır. Yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarımızla birlikte onursal başkanımız Behçet Saatcı’ya ziyaretimiz bile farklı algılanmıştır. Fakat geldiğimiz süreçte başkanımız bazı konularda müdahalesiyle geçen bir yıl yaşanan korkulu süreç yaşanmamıştır. Her ne kadar başkanımıza ziyaretimizin katkısı olmadığı ve yanlış olduğu sayın Kulüp Başkanı Mustafa Ferizcan tarafından beyan edilse de durum böyledir.

Maalesef ki Sayın Mustafa Ferizcan kulübümüzü yönetmeyi, yönetim kurulu üyeleri ile değil de birkaç kişiyle yapması kongre sürecini zorunlu hale getirmiştir. Ama ne üzücüdür ki Mustafa Ferizcan basına verdiği talihsiz demeçte yönetim kurulunda kan değişikliğine ihtiyaç olduğu, Fethiyespor’u seven ve maddi anlamda fedakarlıklar yapabilecek kişilerle yola edeceğini beyan etmiştir. Burada sorulması gereken soru; Fethiyespor’u mevcut yönetimden kimler sevmiyor maddi ve manevi olarak kimler katkı sağlamamıştır. 3 Haziran da yönetime gelen arkadaşlarımız bundan önceki diğer yönetimler gibi Fethiyespor’umuz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış, yönetime gelir gelmez kulüp binamızı komple restore etmiş, Ölüdeniz’ arkadaşlarımızın katkısıyla yepyeni bir tesis kazandırılmıştır. Bununun yanında tüm yönetim kurulu üyeleri maddi ve manevi olarak her türlü katkıyı sağlamıştır. Sözün özü Fethiyespor’da yönetim kurulu üyeleri için bir kan değişikliğine ihtiyaç varsa kulübü kendi yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yönetecek, sportif, maddi, yönetsel manada başarıya taşıyacak ve en önemlisi etik değerlere bağlı bir başkana da ihtiyaç vardır.

Hepimizin ortak sevgisi ve kaygısı olan Fethiyespor’un daha iyi yönetilmesi ve daha büyük başarılar kazanmasına hakkı vardır.

Bu hedef için her platformda tüm iyi niyetimizle gayret sarf etmeye devam edeceğiz. Yönetim faaliyetleri içerisinde bizlerinde hatalarını olduysa bunların iyi niyetimiz ve dürüstlüğümüz nedeniyle camiamız bireyleri tarafından affedilmesini diliyor ve istiyoruz. Büyük Fethiyespor camiasına saygılarımızla”denilerek, açıklamaya imza atanların isimleri; Hüsrev San Fethiyespor başkan vekili, Önder Akdenizli Başkan yardımcısı, Sedat Akdağ Başkan Yardımcısı, Zühtü Kıvrak Başkan Yardımcısı, Şeniz Sarıkaya Başkan yardımcısı, Harun Reşit Yiğit As Başkan, Fatih Taşer Genel Sekreter, Özkan Hırçın Genel Sekreter Yrd. Salih Dündar Alt Yapı Sorumlusu, Cengiz Halis Alt Yapı Sorumlusu, Ersel Erelli Sayman ve Ramazan Göktepe Yönetim Kurulu Üyesi belirtildi.

Haber / Foto:Hakan Çelikdemir

Fethiyespor FETHİYE (1)_640x427 Fethiyespor FETHİYE (2)_640x427

570 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.