Fethiye Haber Fethiye'nin Hızlı Güvenilir Haber Sitesi 2019-07-18T10:25:00Z http://www.fethiyehaber.com/feed/atom/ WordPress Erkan Ilik <![CDATA[Başarır’ın Bodrum Sergisi Göz Kamaştırd]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176489 2019-07-18T10:25:00Z 2019-07-18T10:25:00Z Başarır’ın Bodrum Sergisi Göz Kamaştırdı

Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır’ın ‘Tarihi, Kültürel ve Doğal Zenginleriyle Seydikemer Resim Ve Heykel Sergisi’ Muğla’nın Bodrum ilçesinde Muğla Valisi Esengül Civelek’in de kaldığı törenle açıldı. Serginin açılış törenine Vali Esengül Civelek’in yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemerli muhtarlar, Bodrum ve Muğla’dan çok sayıda davetli kaldı. Seydikemer’in Eren dağından gerilen kardan yapılan kar şerbetinin ikram edildiği açılış töreninde renkli görüntüler oluştu. Likya tarihinin resim ve heykele dönüştürülmesinde önemli isimlerden biri olan Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır, Fethiye ve Seydikemer’de çok sayıda esere imza atıp, sergiler gerçekleştirmiş. Geçtiğimiz yıllarda Seydikemer’in tarihini yansıtan eserlerini Muğla’da da sergileyen sanatçı Başarır, bu kez eserlerini Bodrum’da Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün de destekleriyle Bodrum Su al Arkeoloji müzesinde sergiledi. Açılışa büyük ilgi olurken, serginin 26 Temmuz Cuma gününe kadar açık kalacağı belirledi. Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır ise ”Sizlere, büyüklerimize ve Seydikemer’imize hizmet etmekten onur duyuyorum” ifadelerini kullandı. Vali Esengül Civelek ve beraberindekilere ressam ve heykeltıraş Ali Rıza Başarır tarafından eserler hakkında bilgiler aktarıldı.

Başarır’ın Bodrum Sergisi Göz Kamaştırdı (1)_320x480 Başarır’ın Bodrum Sergisi Göz Kamaştırdı (2)_270x480 Başarır’ın Bodrum Sergisi Göz Kamaştırdı (3)_386x480

 

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176445 2019-07-18T10:05:38Z 2019-07-18T10:05:38Z Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması
Moldava asıllı Rus İş insanı Victor Slivinschi Fethiyespor’a 100Bin EURO’luk sponsor oldu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile bir süre önce tanışan ve dünyanın birçok farklı iş kolunda faaliyette bulunan Victor Slivinschi’nin, sponsorluk desteği Fethiyespor’a büyük katkı sağlayacak. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, Fethiyespor As Başkanı ve Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Nurettin Metin Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri, Rus İş insanı Victor Slivinschi ve Danışmanı Kenan Uzgur’un katıldığı bir törende imzalar atıldı. Anlaşmasının yapılmasında As Başkan Nurettin Metin Sevinç olağanüstü gayret sarf etti. Rus İş insanı Victor Slivinschi Fethiye’ye geldiği anda Alim Karaca’nın dürüstlüğü ve karakterinden çok etkilendiğini, kaliteli bir insan olduğunu dile getirerek, “kendisinin ricası üzerine bende kıramadım. Güvenilir dürüst insanlara ihtiyacımız var. Fethiye bu anlamda çok şanslı, kendisinden etkinlendim”dedi. Yaklaşık 3 saat süren görüşmelerin ardından Rus İş insanı Victor Slivinschi METEX Grup Ltd. Şti. olarak hazırlanan sözleşmeye imza atarken, desteğe devam edeceği belirtildi.
Bakırcı, “En Büyük Destekçimiz Alim KARACA’dır”
Sponsorluk imzalarının atılmasının ardından konuşan Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, “Victor arkadaşımız hiçbir şart koşmadan Fethiyespor’a sponsor oldu. Kendisi bize 100 bin Euro yardımda bulunacak. Buna gerçekten çok ihtiyacımız vardı. Başkanımız Alim Karaca da bu konuda bize çok destek oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Fethiyespor’umuz için hep birlikte iyi şeyler yapacağız. En büyük güç Alim başkanımız, Bizler onun yardımcılarıyız. Bu sefer başaracağımıza yürekten inanıyorum. Hiç kimse 11 milyon borcun altında ‘hadi yürü’ demez. Alim başkan “Hadi yürü” dedi. Bizler de yürüyoruz.” İfadelerini kullandı.
Karaca; “Sözde Değil Özde Destek Vereceğiz”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise; “Sözde değil özde olması adına, Fethiyespor’a 5 yıl boyunca destek olacağız. Kenan Uzgur Bey bizlere aracı oldu. Victor Bey buraya geldiği zaman Fethiye’ye katkıda bulunmak istediğini ve yatırımlar yapmak istediğini söyledi. Kendisi karşılıksız bir şekilde Fethiyespor’a 100 bin Euro destek veriyor. Fethiyeliler ve Fethiyespor’umuz adına kendisine teşekkür ediyorum. Aralık ayından sonra da tekrar Fethiyespor’a bağışlarının devam edeceğini söyledi. Moldova’dan gelip Fethiye’ye destek olan Sayın Victor’a çok teşekkür ediyorum. Bunun bu bölgede yaşayan ve bu bölgede gelir elde eden tüm iş insanlarına, örnek teşkil etmesini diliyorum. Fethiyespor’umuz Başkan Esat Bakırcı, yönetim kurulu ve Fethiye Belediyesi ile birlikte hak ettiği yere gelecektir. Biz bunları Fethiye’ye gönül veren bütün dostlarımıza, Apaçilerimize hediye ediyoruz. Fethiyespor’da işi bilen insanlarla birlikte iyi bir yönetim oluşturulurken, Fethiyespor emin ellerde. Esat Başkanım ve Fethiyespor yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte, Fethiye’miz için güzel şeyler yapacağız, güzel başarılara imza atacağız. “dedi.
Victor Slivinschi; “Karaca’nın Dürüstlüğü beni etkiledi Fethiye Çok Şanslı”
METEX Grup Ltd. Şti Rus İş insanı Victor Slivinschi ise imzalarından ardından yaptığı açıklamada; “Fethiyespor’a bağış yapmamdaki en büyük neden Alim Karaca’nın dürüstlüğü, karakteridir. Bu Bağışı o yüzden gönülden yapıyorum. Fethiyespor’un daha iyi yerlerde olması için önümüzdeki süreçte desteğe devam edeceğim. Sponsorluk anlaşmasının gerçekleştirilmesinde Alim Karaca’nın etkisi çok büyük, kendisine ve Fethiyespor’a başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.
Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (1)_640x427

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (2)_320x480

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (3)_320x480

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (4)_640x427

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (5)_320x480

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (6)_320x480

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (7)_640x427

Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması (8)_640x427

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176449 2019-07-18T10:03:06Z 2019-07-18T10:03:06Z MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

MUTSO bünyesinde faaliyet gösteren17 Meslek Komite Başkanı, düzenlenen müşterek toplantısı ile bir araya geldi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meslek Komite Başkanları, Oda Hizmet Binasında düzenlenen müşterek toplantı ile bir araya geldi. Toplantıya, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan başta olmak üzere 17 Meslek Komite Başkanı ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında kısa bir konuşma gerçekleştiren MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan şunları dile getirdi: “Odamızın akreditasyon ve kalite sürecinde meslek komitelerinin aktif çalışması oldukça önemli. Sizlerden ricamız, sektörlerinize yönelik çalışmalarınıza ağırlık vermeniz. Bizler; Oda ve Borsalar olarak ilimiz ekonomisinin geliştirilip yaşayanların refah seviyesinin yükseltilmesi için gönüllü çalışanlarız. Hepimizin ortak değeri Muğla. Amacımız, Muğla ve ülke ekonomimiz için üreten sektörlerimize, üyelerimize ve esnafımıza faydalı hizmetler sunmak. Onların sorunlarını ve taleplerini değerlendirip, ilgili kuruluşlara aktarmak. Üyelerimizin sorunlarına birlikte çözüm aramak ve Muğla genelinde üretim ve üretimden dolayı istihdamı arttırmak adına; meslek komitelerimizin çalışmalarına ve paydaşlarımızla işbirliği içinde ortaya koyduğumuz çalışmalarımıza ayrı bir önem verdiğimizi hatırlatmak isterim. Muğla’mız ticaret ve turizme dayalı orta ölçekli sanayisi ile ülkemiz ekonomisine en büyük katkıda bulunan iller arasındadır. Üretime önem veriyoruz ve destek istiyoruz.”

MUTSO Genel Sekreter Yardımcısı Elvan Kocagöz, meslek komite çalışmalarının aktif ve sürdürülebilir devam etmesi için komitelerden beklenen süreç hedeflerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Ayda en az iki üye ziyareti, yılda en az bir eğitim talebi, en az bir yurt içi fuar katılımı gerçekleştirmek, ayda bir yapılması zorunlu meslek komite toplantılarının Meslek Komite Başkanları tarafından gerçekleştirilen ilk toplantıda kendi komiteleri ile ilgili süreç hedeflerine yönelik planlama yapılması hususunda bilgilendirme yapıldı.

Toplantı, MUTSO hizmet bölgesinde yapılabilecek alternatif projelerle ilgili fikir alışverişi ile sona erdi.

Haber Merkezi

MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ (1)_507x480 MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ (2)_640x427

]]>
0
4. M. Said Çelik http://www.fethiyehaber.com <![CDATA[CENNET İÇİN Mİ, CEHENNEM İÇİN Mİ ÇALIŞIYORUZ?]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176448 2019-07-18T10:02:42Z 2019-07-18T10:02:42Z CENNET İÇİN Mİ, CEHENNEM İÇİN Mİ ÇALIŞIYORUZ?

 

“İşte bu bütün hükümler, Allah’ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah’a ve Peygamberine itaat ederse Allah onu altından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedi olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur.” (Nisa suresi 13)

Yaşamınızı şöyle bir gözden geçirin. Hayatınızdaki pek çok şeyin zıtlıklarla yaratılmış olduğunu göreceksiniz. Beyazın karşısında siyah, iyinin karşısında kötü, sıcağın karşısında soğuk… Bütün zıtlıkların elbette bir amacı vardır. Bu vesile ile zıt iki konuyu kıyas imkânı bulur ve tercihlerimizi, bu kıyaslar vesilesi ile şekillendiririz.

Hayatımızdaki zıt kavramlardan en önemli ikisi, Allah’ın izni ile nefsimizi kontrol eden şeytan ve yine Allah’ın izni ile aklımızın kontrol ettiği vicdanımızdır.

Hayatta pek çok alternatif ve yol var gibi görünse de, görüldüğü gibi gerçekte sadece iki yol ve iki amaç vardır. Allah’ın Kur’an da tarif ettiği dosdoğru yol ve şeytanın eğri yolu. Bazen insanlar, her iki yolda da ilerleyerek, Allah’ı razı edeceklerini düşünürler. Bu düşünce tarzı, insan için risklidir. Yüzde doksan dokuz Allah rızasını gözetip, yüzde bir nefsi tatmin etmek samimi bir davranış olmaz. İnsan, nefsini Allah’a şirk koşmuş olup, yüzde doksan dokuzluk amelinin de boşa gitmesine sebep olabilir. (Allah en doğrusunu bilir)

“Yolun doğrusu Allah’ındır. Yolun eğrisi de vardır. Allah dileseydi hepinizi doğru yola iletirdi.” (Nahl suresi 9)

İnsanların çoğu, oruç ve namaz gibi ibadetlerini yerine getirip kul hakkına tecavüz etmeden yaşamayı Allah’ı razı etmek için yeterli görür ve daha fazla bir çabaya gerek duymazlar… Allah’ın razı olmayacağı ve ayetleriyle kesin olarak yasakladığı pek çok şeyleri görmezden gelerek nasılsa Allah affeder mantığı ile hareket ederler. İnsanın kendini yeterli görmesi, azgınlaşmasına sebep olur ve ahireti için büyük bir risk teşkil eder. Zira kişi Allah’ın gücünü layıkıyla takdir edebilse ve gücü yettiğince Allah’tan korkmuş olsa, yaptıklarını asla yeterli görmez ve daha fazlasını yapmak için tüm hayatını Allah’a adar.

Şuan ölüm melekleri gelse ve canınızı alsa, ardından kendinizi Cehennem çukuru etrafında diz çökmüş, kitabınızın nereden verileceğini beklerken bulsanız. Hatta cehennemde yapılan işkencelere şahit olup, bütün bunlara şahit olduktan sonra tekrar dünyaya dönseniz, şahit olduklarınızı görmemiş gibi eski yaşantınıza devam edebilir misiniz? Elbette devam edemezsiniz. Cehennem çukuru etrafında yaşadığınız korku ve çaresizliği yaşamamak, en önemlisi her şeyin sahibi olan Allah’ın rızasını kazanmak için bütün gücünüzle çaba gösterirsiniz.

İşte; “Sizde işitiyorken, ondan yüz çevirmeyin.” (Enfal suresi 20) ayeti gereği, bir insanın işitiyorken uyarılara icabet etmesi ve sadece Allah rızası için yaşaması, hayatta yapacağı en doğru ve en akılcı şey olur. Zira şuan görmemiş olsak da, cennet ve cehennem vardır.

Unutmamak gerekir ki bir insan, dünya hayatındaki güzellikleri elde edebilmek için gösterdiği çabanın çok daha fazlasını, sonsuz yaşamındaki mekânının cennet olması içinde göstermelidir.

Melekler hiçbir karşılık beklemeden hem Allah’ın emri ile arşı taşır, hem Allah’ı tesbih eder, hem de yerde olan insanlar için bağışlanma dilerler. Çünkü melekler, gidilecek yerin vahametini bilirler. Onlar göğü tutup, hamd edip, insanlar için bağışlanma diliyorken, insanın kendisinde bir güç görüp elindekilerle övünmesi ve Allah için yaptıkları konusunda kendini yeterli görmesi oldukça aciz, zavallı ve gülünç bir durumdur.

Eğer birileri sizin için bağışlanma diliyorsa bu, bağışlanma dilenen kişinin çok riskli durumda olduğunu gösterir. Vakit varken herksin kendine olan kötülükleri değiştirmesi ve şeytanın sisteminden bir an evvel çıkması gerekmektedir. Çünkü zaman ilerlemekte ve herkes kendi sonuna hızla yaklaşmaktadır.

“Şüphesiz kıyamet saati, yaklaşarak gelmektedir; bunda hiçbir kuşku yok. Ancak insanların çoğu iman etmiyorlar.” (Mü’minun suresi 59) ayetindeki çoğunluktan olmamak için insanlar tövbe etmeli ve Salih amellerde yarışmalıdır.

“Ey iman edenler! Allah’tan korkun. Herkes yarın için neyi takdim ettiğine baksın. Allah’tan korkun. Hiç şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.” (Haşr suresi 18)

Evet, son pişmanlığın fayda etmediği, tartıların tutulduğu o hesap anında herkes tek başına kalacak ve kimsenin kimseye hiçbir faydası olmayacaktır…

Selam ve Dua ile …

 

 

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[Sürdürebilir Kalkınma Ve Stratejik Hedefler Toplantısı Fethiye’de Yapılacak]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176451 2019-07-18T10:02:31Z 2019-07-18T10:02:31Z Sürdürebilir Kalkınma Ve Stratejik Hedefler Toplantısı Fethiye’de Yapılacak

Fethiye’nin kentsel gelişimine yön verecek stratejik plan çalışmaları kapsamında Yereliz Derneği yönetim kurulu üyesi Kadıköy Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Kadıköy Belediyesi Şehir Bölge Plancısı İkbal Polat tarafından Fethiye Belediyesi’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen fikir alışverişine; Fethiye Belediye Başkan Yardımcıları, Sabri Oğuz Bolelli, Güzide Özkaya Ve Kültür Müdürü Halime Ok, Belediye Sosyal İlişkiler Strateji Planlama Sorumlusu Mete Tuncel, Meclis Üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafcı, Kent Konseyi Başkanı Gül Bahar Kayhan Gedik katıldı. Yereliz Derneği yönetim kurulu üyesi, Kadıköy Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Kadıköy Belediyesi Şehir Bölge Plancısı İkbal Polat tarafından yapılan bilgilendirme toplantısı geniş çaplı olarak Temmuz ayının son haftasında, Fethiye’deki sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımıyla yapılarak öneriler not edilecek. Yereliz Derneğinin düzenleyicisi olduğu Stratejik Plan ve sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda Kentsel Gelişim protokolüne imza atan Fethiye Belediyesi katılımcıları ile Stratejik Plan sürecinde misyon, vizyon, ve amaçlarını tartışılırken Kentsel gelişim protokolüne imza atan 20 belediye arasında yer alıyor.

Fethiye Belediyesi Yereliz Derneği işbirliğinde dış paydaşlarında dâhil olduğu toplantının ileriki bir tarihte tüm oda, STK ve halkın katılımı ile bir toplantı yapılmasına karar verildi.

Sürdürebilir Kalkınma Ve Stratejik Hedefler Toplantısı Fethiye’de Yapılacak (1)_640x427 Sürdürebilir Kalkınma Ve Stratejik Hedefler Toplantısı Fethiye’de Yapılacak (2)_640x427 Sürdürebilir Kalkınma Ve Stratejik Hedefler Toplantısı Fethiye’de Yapılacak (3)_640x427 Sürdürebilir Kalkınma Ve Stratejik Hedefler Toplantısı Fethiye’de Yapılacak (4)_640x427

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[MGC’DEN EKREM ORHAN’A VEFA]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176450 2019-07-18T10:00:59Z 2019-07-18T10:00:59Z MGC’DEN EKREM ORHAN’A VEFA

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) geçtiğimiz Mayıs ayında hayatını kaybeden gazeteci Ekrem Orhan’ın isminin Atatürk Stadyumu’ndaki Basın Tribününe verilmesi konusunda girişimde bulundu. MGC’ninbu talebi, Gençlik Spor İl Müdürlüğünce de olumlu bulunarak,konuya ilişkin gerekli yazışmalar Bakanlık nezdinde başlatıldı.

Muğla merkezde uzun yıllar spor muhabirliği yapan ve geçtiğimiz Mayıs ayında hayatını kaybeden Gazeteci Ekrem Orhan’ın ismi Muğla Atatürk Stadyumu’ndaki Basın Tribününde yaşatılacak.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, aynı zamanda Muğla Gazeteciler Cemiyeti üyesi de olan Ekrem Orhan’ın isminin Muğla Atatürk Stadyumu’nda Basın mensupları için ayrılan bölüme verilmesi konusunda girişim başlattıklarını ifade etti.

MGC Başkanı Süleyman Akbulut, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman’ı ziyaret ederek, konuya ilişkin düşünce ve taleplerini aktardı. Başkan Akbulut, prosedürün işletilmesi için gerekli ilgili dilekçeyi İl Müdürü İlman’a takdim etti.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin bu talebi, İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce de olumlu karşılanarak, talebin hayata geçirilmesi için gerekli yazışma ve çalışmalar Bakanlık düzeyinde başlatıldı.

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan MGC Başkanı Süleyman Akbulut, spor haberciliğinde uzun yıllar başarıyla görev yapmış ve aynı zamanda cemiyetlerinin de üyesi olan Ekrem Orhan’ın Muğla Basınında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Değerli meslektaşımız Ekrem Orhan’ı geçtiğimiz Mayıs ayında talihsiz bir kaza sonucu kaybettik. Muğla spor dünyası, önemli bir kalemini kaybetti. Kendisiyle uzun yıllar birlikte görev yaptık. Muğla Basınına katkı koymuş değerlerimiziunutmamayı ve unutturmamayı şiar edinmiş bir cemiyet yönetimi olarak, hemen harekete geçtik ve geçtiğimiz Haziran ayında İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Ekrem Orhanisminin Muğla Atatürk Stadyumu’nda basın mensupları için ayrılan Basın Tribününe verilmesi için talebimizi ilettik. İl Müdürlüğümüzce de oldukça anlamlı bulunan ve desteklenen konuya ilişkin gerekli yazışmaları başlattık ve konu Bakanlık düzeyinde olgunlaşıyor. Bu girişimimiz Bakanlıktan kabul gördüğü takdirde, değerli meslektaşımızın ismi çok sevdiği Atatürk Stadyumu’nda ölümsüzleşecek. Buna öncülük etmekten dolayı büyük bir gurur ve mutluluk içindeyiz. Bu talebimize duyarlılık gösteren ve çalışmalarımızda her zaman paydaşlıklarını yanı başımızda gördüğümüz Sayın Ömer İlman öncülüğündeki İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze teşekkürü bir borç bilirim.”

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ise, Ekrem Orhan’ın spor kamuoyunun nabzını tutan değerli bir gazeteci olduğunu ve kendisini vakitsiz kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. İl Müdürü İlman, spor kamuoyu için böylesine önemli bir gazetecinin adının ölümsüzleştirilmesi için yapılan başvurunun çok anlamlı olduğunu da ifade ederek,  Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimini böylesine anlamlı ve duyarlı bir çalışma ortaya koydukları için tebrik etti.

İl Müdürü İlman, MGC’nin geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı başvurunun kendilerinde de olumlu bulunarak, gerekli yazışmaların başlatıldığını ve konunun Bakanlık düzeyinde değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

MGC’DEN EKREM ORHAN’A VEFA (1)_320x480 MGC’DEN EKREM ORHAN’A VEFA (2)_640x427

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[Kaymakam Şahiner, Şehitlerin Mezarlarını Ziyaret Etti]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176447 2019-07-18T10:00:51Z 2019-07-18T10:00:51Z Kaymakam Şahiner, Şehitlerin Mezarlarını Ziyaret Etti

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve protokol üyeleri 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri çerçevesinde şehitlerin mezarlarını ziyaret etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri çerçevesinde Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve protokol görevlileri Hakkâri’de gerçekleşen terör saldırısında şehit olan ve Fethiye’nin İncirköy Mahallesinde 3 yıl önce toprağa verilen Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in mezarını ziyaret edip, dualarda bulundu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Adalet Komisyonu Başkanı Mesut Şengönül, Jandarma Komutanı Rüştü Şen ve bazı daire amirleri ile birlikte İncirköy Mezarlığındaki Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in mezarını ziyaret ederek, duada bulundular.

İncirköy Mahalle Muhtarı Orhan Orhon’un da yer aldığı ziyarette Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in annesi Aliye Özekin, kardeşi Murat Özekin de bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü yetkilileri de mezarlıkta temizlik çalışmaları yaparken, vaiz Şaban Yılmaz Kur’an-ı Kerim okuyup duada bulundu. Kaymakam Muzaffer Şahiner ve beraberindekiler daha sonra şehit Özekin’in annesi Aliye Özekin’i ziyaret edip dert ve dileklerini sordular.

Kaymakam Muzaffer Şahiner, “15 Temmuz demokrasi ve milli birlik etkinlikleri kapsamında Fethiye’de Şehitlerimizin mezarlarını ve ailelerini ziyaret edip, ailelerin dert ve dileklerini dinliyoruz” şeklinde konuştu.

01_640x478 02_640x478 03_640x478 04_640x478 05_640x478

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[ ÖZEL  LETOON  HASTANESİNDEN FETHİYESPOR’A DESTEK]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176420 2019-07-18T07:13:37Z 2019-07-18T07:13:37Z  

Bu yıl 3. ligde mücadele edecek Fethiyespor, sağlık konusunda Letoon Hastanesi’nin desteğini alacak. Fethiyespor’un profesyonel ve alt yapı takımlarının sağlık sponsoru bu yıl da Fethiye Özel Letoon Hastanesi oldu. Özel Letoon Hastanesi ile Fethiyespor’un sağlık sponsorluğu sözleşmesini Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ile Özel Letoon Hastanesi yönetim kurulu Başkanı Hasan Aydemir imzaladılar.

“BU YIL DA EN BÜYÜK DESTEĞİ ÖZEL LETOON HASTANESİNDEN ALIYORUZ”

  1. Ligde bu sezon başarılı olmak isteyen Fethiyespor sağlık konusunda Fethiye’nin güzide işletmelerinden birisi olan Fethiye Özel Letoon Hastanesi’nin desteğini alacak. Fethiyespor’un sağlık hizmetleri konusunda sponsoru olan Letoon Hastanesi ile protokol Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ile Başkan Yardımcıları Önder Abdurrahim Önder, İsmail Öztürk ve Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir’in katılımı ile imzalandı. Fethiyespor Kulübünde yapılan imza töreninde Özel Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir ile sponsorluk anlaşmasını imzalayan Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı, ”2019-2020 futbol sezonunda da Letoon Hastanesinin desteğini almakta mutluyuz. Hasan Bey, her zaman Fethiyespor’luyum der. Hiçbir karşılık gözetmeden bütün sporcularımıza ve Fethiyespor’umuza yardımcı olmaktadır. Bu yıl da büyük bir fedakarlık örneği göstererek kulübümüze destek olacağını açıkladı. Fethiye’de hastanelerimiz var. Kendi hastanemizin yapamadığını yine Hasan bey yaptı. Bu yıl da en büyük desteği Özel Letoon Hastanesinden alıyoruz. Bu farkı halkımıza açıkça ifade etmekten onur duyuyorum” dedi.

“YILLARDIR DESTEK VERİYOR”

Letoon Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aydemir ise “Fethiyespor, Fethiye’nin gururu. Biz de bu kulübün devamlı yanında yer almaktan mutluyuz. Sağlık konusunda bu yıl da fedakarlık ederek destek olacağız. Tüm Fethiye halkını da Fethiyespor’da destek olmaya davet ediyorum. Bizimle iş birliği yapan Fethiyespor yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi. Fethiyespor Başkan Yardımcısı Önder Abdurrahim Önder, ”Özel Letoon Hastanesinin yıllardır verdiği desteği bu yıl da almaktan mutluyuz. Sağlık alanındaki sponsorluğunun yanı sıra reklam desteği de vermektedir. Fethiyespor’a destek konusunu ilettiğimizde çekinmeden evet demiştir. Alt yapımızın da devamlı maçları ve ambulans sağlanmasında Özel Letoon Hastanesi destek verecektir. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.  Fethiyespor Başkan Yardımcısı İsmail Öztürk de ”Özel Letoon Hastanesi Fethiyespor’u devamlı desteklemiştir. Fethiyespor’un yanında olan ve yıllardır da desteğini esirgemeyen Özel Letoon Hastanesi yönetim kurulu Başkanı Hasan Aydemir’e teşekkürü borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

Haber/Foto: Erkan İlikfethiyespor-letoon (1)_640x427 fethiyespor-letoon (2)_640x427 fethiyespor-letoon (3)_640x427 fethiyespor-letoon (4)_640x427

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[Furkan Şimşek Fethiyespor’da]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176419 2019-07-18T07:13:37Z 2019-07-18T07:13:37Z  

FethiyesporÇaykur Rizespor’da forma giyen Furkan Şimşek ile iki yıllık sözleşme imzaladı. Orta saha mevkisinde görev yapan genç oyuncu, bugün yapılan görüşmeler sonucunda kendisini Fethiyespor’lu yapan imzayı attı.

FethiyesporÇaykur Rizespor’un genç futbolcusu Furkan Şimşek ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı ve yönetim kurulu üyeleri 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Furkan Şimşek ile anlaşarak genç oyuncuyu Fethiyespor renklerine kattı. Fethiyespor Serkan Demirol, Cihan Çayan Duman, Anıl Gir, Mert Caymaz, Mahmut Metin, Erdi Bakırcı, Sabri Turgut, İbrahim Ethem Sevinç, Cemal Şener ve Metin Sevinç’in ardından Çaykur Rizespor’un genç oyuncusu Furkan Şimşek’i de kadrosuna kattı. Başkan Esat Bakırcı, Başkan Yardımcıları İsmail Öztürk, Önder Abdurrahim Önder ve yöneticiler Cem Tufan ile Nacit Çatal genç oyuncu ile bir süre görüştükten sonra anlaşmaya vardılar. Genç oyuncu kendisini 2 yıllık yapan sözleşmeye imza atarken, ”Fethiyespor’a faydalı olmak için geldim. Hedefe oynayan bir takımda olmaktan mutluyum” diye konuştu. Orta sahada görev yapan Furkan Şimşek, Çaykur Rizespor forması ile 8 gol kaydetti.

Haber/Foto: Nur İlik

Furkan Şimşek Fethiyespor’da_601x480

]]>
0
Erkan Ilik <![CDATA[“Hayvanların Masumiyeti İle  İnsanların Duygularını Yansıtıyorum”]]> http://www.fethiyehaber.com/?p=176418 2019-07-18T07:13:25Z 2019-07-18T07:13:25Z  

Fethiye’de ilk kişisel resim sergisini açan 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği 4’üncü sınıf öğrencisi İmge Ülgüner (22) tablolarını yerli ve yabancı sanatseverlerin beğenisine sundu.İzmir’de yaşayan ve 5 yaşından itibaren resim yapmaya başlayan İmge Ülgüner, yeteneğinin ailesi ve öğretmeleri tarafından keşfedilmesiyle resim eğitimi almaya yönlendirildi. Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi’nin ardından resim öğretmenliği bölümüne giren Ülgüner, eğitim hayatı boyunca resim yapmaya devam etti. Ülgüner, İzmir’deki karma sergilerin ardından ilk kişisel resim sergisini, Muğla’nın Fethiye ilçesinde açtı. Ülgüner’in 15 tablodan oluşan sergisi, dünyaca ünlü Ölüdeniz Mahallesi’ndeki LibertyHotelsLykia’da yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuldu. Büyük beğeni toplayan sergiye tatilci ve turistlerin ilgisi yoğun oldu.

İmge Ülgüner, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk kişisel sergisini Türkiye’nin gözde turistik ilçelerinden Fethiye’de açmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.Serginin açılışında kendisine büyük yardımları dokunan LibertyHotelsLykia Genel Müdürü Mehmet Biçer başta olmak üzere tüm otel yöneticilerine teşekkür eden Ülgüner, “Çocukluğumdan bu yana resme tutkuyla bağlıyım. Resim yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmedim. Bugüne kadar çok sayıda tablom oldu ama buraya belirli sayıda tablo getirebildim. İlk kişisel sergimi dünyanın dört bir yanından gelen tatilcilerle buluşturmuş olmaktan ayrıca mutluluk duyuyorum.” dedi.Sergide yer alan tablolarını yağlı boya, pastel ve sulu boya tekniği kullanarak yaptığını anlatan genç ressam, Türkiye’nin çeşitli illerinde açacağı sergilerin ardından dünya çapında tanınan bir ressam olmayı hedeflediğini vurguladı.

“Hayvanların Masumiyeti İle  İnsanların Duygularını Yansıtıyorum”

Her tekniği deneyerek farklı tablolar yaptığını aktaran Ülgüner, “Denediğim farklı boya çeşitlerinde değişik tarzlarda yansıtmayı seviyorum. Portre yapmayı çok seviyorum ilgiyi genelde bu tarafa çekiyorum. İnsanlar ve hayvanlar resimlerimin çoğunluğunu oluşturuyor. Tablolarımda hayvanların masumiyetini insanların duygularını yansıtıyorum. Çalıştığım bir tablonun son hali beni çok heyecanlandırıyor. Aynı heyecanla yeni bir hayale yol alıyorum.” diye konuştu.Ülgüner’in sergisi 30 ağustos’ta sona erecek.

Haber/Foto: Nur İlik

genç ressam-fethiye (1)_640x427 genç ressam-fethiye (2)_320x480 genç ressam-fethiye (3)_640x427 genç ressam-fethiye (4)_640x427 genç ressam-fethiye (5)_640x427 genç ressam-fethiye (6)_640x427

]]>
0