Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

FARUK KAYA’DAN  3  ARALIK  ENGELLİLER  GÜNÜ ZİYARETLERİ

Erkan Ilik | 06 Aralık 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

FARUK KAYA’DAN  3  ARALIK  ENGELLİLER  GÜNÜ ZİYARETLERİ

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Fethiye İşitme Engelliler Derneği ile Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi ve Fethiye Bedensel Engelliler derneğini ziyaret etti. Faruk Kaya engelliler derneği ziyaretlerinden  sonra Gazi İlkokulu Engelli-KPSS kursunu ziyaret etti. Faruk Kaya, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kamuoyunda farkındalık oluşturmak ve engelli kardeşlerimizin hem dertlerini dinlemek hem de empati yapabilmek için ziyarette bulunduk” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yapmış olduğu açıklamada “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan karar ile “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir gündür. Engelli bireyler, günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli aşmak için bütün güçleriyle çalışırken toplumun da kendisinden kaynaklanan her türlü engeli fark etmesi ve bu engelleri ortadan kaldırmak için gerekli toplumsal hareketi başlatması gerekmektedir. Engelli bireylerin farklı özelliklerinin olması, onların eksik ya da kusurlu olarak kabul edilmesini ve sosyal hayattan soyutlanmış olmasını gerektirmemektir. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini kanıtlayan engelliler, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları da ülkemiz adına büyük bir kazanımdır. Fethiye’de, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda, özel eğitim okullarımızda, oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma merkezimizde, rehabilitasyon merkezlerimizde engelli öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini her daim titizlikle sürdürmekteyiz. Milli Eğitim camiası olarak onlarla el ele, gönül gönüle, çocuklarımızı hayallerine kanatlandırabilme çabasındayız. İlçemizde 3 özel eğitim okulumuz bulunmaktadır. Bu okullarımızda toplam 105 öğrencimiz eğitim görmektedir. Okullarımız bünyesinde açılmış olan 78 destek eğitim odasında 112 öğrenci, 19 özel eğitim sınıfında ise 89 öğrenci eğitim almaktadır. Ayrıca 7 öğrencimize de evde eğitim hizmeti sağlanmaktadır. Bunlara ilave olarak ilçemizde 4 tane özel rehabilitasyon merkezi bulunmakta olup burada 994 öğrenci faydalanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, engelli öğretmenlerimize, öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza, bütün engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

185 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
BIST 1,1787
ALTIN 477,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle