Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

Farkındalık İçin Seminer Verildi

Erkan Ilik | 05 Aralık 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Farkındalık İçin Seminer Verildi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde farkındalık semineri düzenlendi.

Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni Nursel Aydemir Dündar organizasyonunda gençlerin engelli bireyleri daha iyi tanımaları, onları anlamaları ve farkındalık yaratmak amacıyla seminer gerçekleştirildi.

Seminer sonunda konuşan Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdiresi Yıldız Özeren, “Okulumuz Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak gençlerimizin engelli bireyleri daha iyi tanımaları, onları anlamaları ve farkındalık yaratmak amacıyla edebiyat öğretmenimiz Nursel Aydemir Dündar organizasyonunda seminer gerçekleştirildi. Bu alanda Okulumuzun konuğu Fethiye de özel eğitim alanında eğitim veren Özel Nursel Özdemir Eğitim Kurumları Müdürü Salih Dündar ve tecrübeli personeli idi. Öğrencilerimizin özel eğitimin ne olduğu engelli ne demek, doğru bildiğimiz yanlışlar, toplumda Engelli bireylerin daha kolay uyum sağlaması için Nasıl davranılması gerektiği, Okulumuzdaki kaynaştırma öğrencilerimize olan tutum ve davranışlarımız ve benzeri gibi çok geniş bir yelpazede bilgi paylaşımı yapan ve bizleri aydınlatan özel Nursel Özdemir Eğitim Kurumları müdürü Salih Dündar’a Edebiyat öğretmenimiz Nursel Dündar’a ve personeline çok teşekkür ediyoruz. Kendileri küçük yürekleri kocaman miniklerimizin güzel dans gösterisi için ayrıca teşekkür ediyoruz. Engelin onlar da değil bizler de olduğunu, Eğer dünyaya onların gözlerinden bakabilseydik dünyanın çok daha barış ve sevgi dolu olacağına eminiz. Çünkü toplumdaki engelli bireylerin maalesef en büyük engeli biz sağlıklı bireyleriz.”dedi.

 

 

 

302 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
BIST 1,1787
ALTIN 477,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle