Hoşgeldiniz  

EŞREF ŞEN KADIKÖY’DEN SESLENDİ: “BU BELEDİYE HİZMET BİNASI NEREDE, AÇIKLAYIN”

Erkan Ilik | 12 Mart 2019 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Siyaset, siyasi A- A+

Seydikemer Belediye Başkan Adayı Eşref Şen seçim çalışmalarının dünkü durağında Kadıköylülerle buluştu. Alanı dolduran yüzlerce kişiye seslenen Eşref Şen’in konuşmasının zaman zaman “Seydikemer Şen’lenecek”, “Kadıköy seninle gurur duyuyor”, “Eşref Şen gelecek, yandaş yönetimi gidecek” şeklinde sloganlar atmaları dikkatlerden kaçmadı.

İYİ Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Eşref Şen 31 Mart seçimleriyle ilgili yürüttüğü çalışmalarına hız verdi. Günde birkaç mahallede birden halka seslenen Eşref Şen önce Çamurköy ardından da Kakdıköy mitinglerinde halka seslendi. 31 Mart’ın Seydikemer için bir milat olduğunu ve herkesin oy verirken bir kez daha düşünmesi gerektiğini belirten Eşref Şen “Bu mesele parti meselesi değildir. Vatandaş oyunu kullanırken herhangi bir partiye kullanmayacak önümüzdeki 5 yıl boyunca bu ilçeyi, Seydikemer’i yönetecek kişiyi seçmek için oyunu kullanacak. Onları korku sardı, çünkü kaybederlerse 5 yıl boyunca sizlerin alın terinin, devletten gelen desteklerin, kısacası belediye bütçesinin hangi yandaşlara nasıl kullanıldığının ortaya çıkmasından endişe ediyorlar. Ama merak etmeyin, onlar korkmakta haklılar çünkü her kuruşun hesabını sormaya geliyorum” dedi.

BELEDİYE BİNASI NEREDE, GÖSTERSİNLER!

İYİ Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Eşref Şen mevcut yönetimin kamuoyunu yanıltmaya dönük sözlerle halkı oyaladığını iddia ederek “Şimdi seçime 20 gün kala bakın orada Seydikemer’in merkezinde hafriyat çalışması yapıyorlar. Neymiş hükümet konağı ve belediye binası yapıyorlarmış. Sorun onlara, bu projede belediye var mı deyin. Bu hükümet konağı projesinde belediye binası nerede deyin. Billboardlara asmışlar, görmüşsünüzdür mutlaka. Diyorlar ya HÜKÜMET KONAĞI VE BELEDİYE HİZMET BİNAMIZ diye, sorun bu hükümet konağı projesinde belediye hizmet binası nerede deyin, bakın size ne cevap verecekler. Bunlar yalancı yalancı, bunlar vatandaşı oyalayarak seçim almaya alışmışlar. Bakın buradan açıkça söylüyorum belediye binası ile ilgili bunlar ikiyüzlü, art niyetli davranıyorlar. Çünkü belediye binasıyla ilgili niyetlerinde sorun var. Niyetleri halis değil. Bir beş yıl daha seçilsinler bakın ondan sonra kamu kurumları nerelere, nasıl konumlandırılacak. Bakın bir de yanında perde arkasından Seydikemer’i yani sizleri yönettiğini düşünen, rantın her türlüsünde parmağı olan biri daha var. Seydikemer’e seçimden seçime gelir, size her türlü vaadi verir sonra bir bakarsınız ortadan kaybolmuştur. Kardeşinden söz ediyorum, danışıklı dövüş yaparlar sürekli, biri der “Ben dargınım konuşmuyorum”, öteki der “Ben aday olma dedim ama yine aday çıktı”… Bunlar bu milleti keriz yerine koyuyorlar, çünkü böyle seçim almaya alışmışlar” dedi.

CUMHURBAŞKAN HASTANE PROJESİNDEN NEDEN SÖZ ETMEDİ

Mevcut yönetimin hastane konusunda da toplumu doğru bilgilendirmediğinin altını çizen Seydikemer Belediye Başkan Adayı Eşref Şen hastanenin maliyet analizlerinin doğru yapılmadığını, milletin yanıltıldığını ve yine milletin parasının heba edileceğini belirterek “Bakın orada bir projelendirme yapmışlar. Bu öyle Seydikemer için gerçekten düşünülerek, emek sarf edilerek yapılmış bir proje değildir, bunlar bizim aday olarak ortaya çıkacağımızı tahmin etmedikleri için, milleti oyalayıp alternatifsiz kalmayı başararak seçim almayı düşündüler. Şimdi ben soruyorum, bu hastane projesinde son durum nedir? Cumhurbaşkanı Muğla’da miting yaptı tüm ilçelerde yapılmakta olan yatırımları neredeyse tek tek sıraladı, ama Seydikemer’de bir hastaneden söz etmedi. Fethiye’de miting yaptı, birçok şey söyledi ama Seydikemer’de bir hastaneden, bir belediye hizmet binasından söz etmedi. Ben sevgili vatandaşlarıma sesleniyorum, bunları iyi düşünün çünkü bunların niyeti bozuk. Bunların derdi millete hizmet falan değil, bunlar başka şeylerin peşindeler. Bunların şu anda tek derdi şu seçimi atlatsınlar bakın göreceksiniz ne meydanda bir hafriyat aracı kalacak, ne hastane projesi başlayacak. Yakındır milletin gözünü boyamak için adamlarına ağaç kestirmeye başlayacaklardır. Sorun onlara 5 yıldır oturdunuz da şimdi mi hastane yapmak aklınıza geldi diye. Utanmadan, sıkılmadan billboardlara ilan veriyorlar “HASTANENİN KESİN İZİNLERİ ÇIKTI” diye, çok yazık, bu vizyonsuzlar mı yönetecek bir 5 yıl daha Seydikemer’i, sorarım sizlere” dedi.

SAKLIKENT’İN GELİRLERİNİ NE YAPTINIZ?

Seydikemer’de belediye yönetiminin şunu yaptık bunu yaptık diyerek billboardlara ilan verdiği birkaç hizmetin de DSİ tarafından yapıldığını ileri süren Eşref Şen sözlerini şöyle sürdürdü: “Eşen Çayı Islah Projesi dediler suyun insanla bağını kestiler. Şimdi içinizde bir kişi var mı şöyle Eşen Çayı manzaralı bir kafede, bir tesiste çay, kahve içtim diyebilen? Islah deyip istinat duvarı çektiler ya hani, işte o duvarı DSİ yaptı. Şimdi seçime 20 gün kala telaşla bir köprüyü açmaya çalışıyorlar ya hani, işte onu DSİ yaptı. Yani demem o ki bunların yaptık dedikleri her şeyi DSİ yaptı. Şimdi ben soruyorum, kardeşim biz yaptık diye utanmadan, sıkılmadan poz verdiğiniz o birkaç hizmeti de DSİ yaptıysa peki siz bu belediyenin kaynaklarını, milletin parasını nerelerde kullandınız, bir açıklayın bakalım, bu millet öğrensin. Diyorlar ki şu kadar parke yaptık, şu kadar asfalt yaptık. Ben mühendisim kardeşim, mühendis, gelin bir TV kanalında birlikte şu yaptık dediğiniz hizmetleri, sahiplendiğiniz çalışmaları ve daha da önemlisi şu asfalt yaptık, parke yaptık dediğiniz o çalışmaların bir maliyetlerini tartışalım. Var mısınız? Gelemezler, çünkü ne yaptıklarını biliyorlar, bu milleti de çok af edersiniz aptal yerine koyuyorlar. Her şeyi bir kenara bırakın, Saklıkent’in trilyonluk gelirlerini ne yaptınız diye sorun bunlara? Daha açık söyleyeyim, kimlere, hangi yandaşlara peşkeş çektiniz diye sorun. Bunlar Saklıkent’in gelirleriyle Saklıkent’e bile yatırım yapamadılar.”

MECLİSTE YAPTIĞINIZ O KAVGAYA NE OLDU?

Saklıkent’in gelirlerinin denetimiyle ilgili ciddi problemler olduğunun altını çizen Seydikemer Belediye Başkan Adayı Eşref Şen yüzlerce kişinin önünde önemli iddialarda bulundu. Şen sözlerini şöyle tamamladı: “Bakın bir zaman önce Saklıkent’in gelirlerinin denetimiyle ilgili önerge verildi. Belediye başkanı küplere bindi, bana güvenmiyor musunuz vs. diye. Kardeşim böyle belediye mi yönetilir? Devletin kurumunu yönetiyorsunuz, orada her şey resmi evrakla yürümek zorunda. Bana güvenmiyon musunuz da ne demek? Daha enteresan bir şey söyleyeyim, o görüntüler elimizde var, ben baktım, izledim. Eski bir belde belediye başkanımız var, Hüseyin Ünal. Hüseyin başkan ısrar ediyor, Saklıkent’in gelirlerinin denetlenmesiyle ilgili bastırıyor, söz alıyor. Belediye başkanı diyor ki “Ben sana küstüm, bundan sonra Allah’ın selamını versen almam vs. diyor. Şaka değil, görüntüleri var. O belediye meclis toplantısında Saklıkent’in gelirleri denetlensin diyen bazı meclis üyesi adayları çark ettiler. Ama onurlu duruş sergileyen meclis üyesi adayları da bizimle birlikteler. Böyle belediye yönetimi olmaz. Belediyenin gelirleri denetlenmeyecek, başkan denetlensin diyenlere küsecek, belediyenin gelirlerinin nerelere harcandığını soran meclis üyelerine sırt çevrilecek… Bu nasıl bir yönetim anlayışıdır ya! Sizlere söz veriyorum, o kanyon, Saklıkent bu millete aittir, oranın gelirleri de bu memleketin insanları için harcanacaktır, bizim yönetimimizde bu size sözüm olsun.”

 

eşref şen kadıköy miting (3)_640x427 eşref şen kadıköy miting (6)_640x427 eşref şen kadıköy miting (19)_640x427 eşref şen kadıköy miting (26)_640x427 eşref şen kadıköy miting (27)_640x427 eşref şen kadıköy miting (30)_640x427 eşref şen kadıköy miting (42)_640x427 eşref şen kadıköy miting (48)_640x427

237 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 6,8336
EURO 7,5916
BIST 8,4257
ALTIN 380,37

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle