Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ................................................................................... .................................................................................

ERGUN “MİLLETİMİZİN VİCDANINA BIRAKIYORUZ”

Erkan Ilik | 04 Haziran 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

ERGUN “MİLLETİMİZİN VİCDANINA BIRAKIYORUZ”

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a verilen soru önergesinden sonuç alamadığını iddia etti.

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun açıklamasında “22 Nisan 2020 tarihinde koronavirüs salgınından zarar görecek olan turizm sektörümüzle alakalı olarak ortaya çıkan sıkıntıları sıralayarak, bu sıkıntılara yönelik Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdik. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 14 Mayıs 2020 tarihli gelen cevapta hiçbir sorumuza spesifik cevaplar verilmediği gibi, Cumhurbaşkanı’nın 13 Nisan 2020 tarihinde kabine toplantısı sonrasında yaptığı konuşmanın video linki gönderilmiştir. “Acaba kaçırdığımız bir şey mi var?” diyerek konuşmayı izledik.Fakat soru önergesindeki sorularımızla ve turizm sektörü ile alakalı yine bir şey bulamadık. Bu hadise basit bir hadise değildir.  Asli görevlerinden biri iktidarı denetlemek olan TBMM’nin iktidar tarafından ciddiye alınmadığının en basit göstergesidir. İşlerine geldiği zaman Gazi Meclis edebiyatı yapanlar, işlerine gelmediği anda TBMM’yi adeta yok saymaktadırlar. Söz konusu ciddiyetsizlik hem TBMM’nin kurumsal yapısına, hem milletimize, hem de devlet geleneğimize yönelik ibret verici bir saygısızlıktır. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin Türkiye’yi getirdiği nokta budur. Bu konuda hükmü milletimizin vicdanına bırakıyoruz” dedi.(HABER MERKEZİ)

224 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
BIST 1,1787
ALTIN 477,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle