Hoşgeldiniz  
..................................................................................

“Entropi” Kibele’de Sanatseverlerle Buluştu

admin | 20 Aralık 2016 | Genel, Güncel, Kültür A- A+

“Entropi” Kibele’de Sanatseverlerle Buluştu

Kolombiya’nın Bogota kentinde düzenlenen 14. Bogota kısa film Festivali’nde finale kalarak ülkemizi temsil eden “Entropi” deneysel kısa filmi Kibele Sanat Evi’nde Fethiyeli sanatseverlerle buluştu.

Ulusal ve uluslar arası birçok festivalde yer alan “Entropi”  isimli deneysel kısa filmin gösterimi Sibel Seyhan Bayhan’ın sahibi olduğu Kibele Sanat Evi’nde gerçekleşti.

Kibele Sanat Evi oyuncularından Hüseyin Urçuk’un senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği film, Fethiyeli sanatseverler tarafından beğeniyle izlendi. Hüseyin URÇUK, filmin gösterimi sonrasında filmde kendisine destek olan set ekibine ve kendilerini yalnız bırakmayan sanatseverlere teşekkür ederek, filmin katılmış olduğu festivallerdeki başarısından kendisi ve set ekibi adına son derece memnun olduğunu belirtti. Bu projede var olan sistemin imgesel bir eleştirisini yaptıklarını söyleyen Hüseyin Urçuk; “Bu çalışmayla sinemanın gücüne bir kez daha tanık olduk. Kısa film sinemanın şiiridir.”diyerek yakın zamanda çekimlerine başlayacağı yeni kısa film projesiyle sanat üretimine devam edeceğini belirtti.

İzleyicilerin filmle ilgili sorularına da cevap veren Hüseyin Urçuk, “Özellikle Fethiye gibi küçük yerleşim yerlerinde bu şekildeki sanatsal üretim ve paylaşımların önemine vurgu yaparak Kibele Sanat Evi  bu anlamda önemli bir misyonu yerine getirmektedir. ”dedi.

Haber/Foto Gülyüz Yurdagül Sırt

entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-1_640x360 entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-2_640x360 entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-3_640x360 entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-4_339x480 entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-5_640x360 entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-6_270x480 entropi-kibelede-sanatseverlerle-bulustu-7_640x427

1257 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8170
EURO 9,1421
BIST 1,1670
ALTIN 473,80

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle