Hoşgeldiniz  

Engelsiz Yaşam Platformu Fethiye’de Toplandı

Erkan Ilik | 23 Haziran 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

Muğla ve ilçelerindeki engelli derneklerinin birleşmesi ile kurulan Engelsiz Yaşam Platformu Fethiye’de toplandı. Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi ortak proje merkezinde gerçekleşen toplantıya Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’de katıldı.

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı finansmanı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi ortaklığında engellilerin sorunlarının çözüme ulaştırılması ve daha erişilebilir bir Muğla kazandırmak amacıyla  kurulan ”Muğla Engelsiz Yaşam Platformu” çalışmalarına devam ediyor. Fethiye’de gerçekleşen toplantıda eğitim ve aile sorunları, toplumsal algı boyutunda engellilik kavramı, erişilebilirlik ve ulaşım sorunları, sağlık-spor ve beslenme sorunları, istihdam-sosyal güvenlik- vergi avantajları ve engelli turizmi, hak savunuculuğu-istismarın engellenmesi ve sivil toplum kuruluşlarının gücü konuları görüşüldü. Toplantıya ev sahipliği yapan Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi başkanı Aydoğan Arslanca “Yaklaşık 5 ay önce Muğla merkez ve 13 ilçesindeki derneklerin bir araya gelmesi ile 22 derneğimiz ve yöneticileri; Muğla Büyük Şehir Belediyesinin desteğiyle Engelsiz Yaşam Platformunu kurmuşlardır. Bizde bu platformun bir üyesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu burada Engelsiz  Yaşam Platformunun toplantısı düzenlenmekte. Engelsiz Yaşam Platformunun kurulmasında destek olan ve başta ulaşım olmak üzere Engelsiz Yaşam Platformunun çalışmalarına katkıda bulunan Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Osman Gürün’e çok teşekkür ediyoruz. Fethiye Kaymakamımız Muzaffer Şahiner’de toplantımıza iştirak ederek bizleri sevindirdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi başkanı Aydoğan Arslanca; Kaymakam Şahiner’e Engelsiz Yaşam Platformu hakkında ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Kaymakam Şahiner; Engelsiz Yaşam Platformu yöneticileri ve üyelerini Fethiye’de misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Çalışmalarınızda elimizden gelen desteği vereceğiz, dedi.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

fethiye'de toplandılar (1)_640x480 fethiye'de toplandılar (2)_640x480 fethiye'de toplandılar (3)_640x360 fethiye'de toplandılar (5)_640x360

57 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
hamle_gazetesi_ecosport_160x800