Hoşgeldiniz  
ford_940x100_courier

Engelliler Haftasında Nursel Özdemir Farkındalık Yarattı

Erkan Ilik | 16 Mayıs 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi

 

10-16 Mayıs Engelliler Haftasında Nursel Özdemir Kurumu büyük fark yaratarak Fethiye Halkına “Bizde buradayız” dedi. Tüm Türkiye’de yapıldığı gibi Engellilerin farkındalığını arttırmak için hafta boyunca ilçe genelinde aktiviteler düzenlendi. Düzenlenen aktivitelere kurumun engelli öğrencileri ve çalışanları yoğun katılım gösterdi.

Nursel Özdemir kurumları kurucu müdürü Salih Dündar, engelliler haftasını şöyle değerlendi: “Kaymakamımız Muzaffer Şahiner, Belediye Başkanımız Alim Karaca ve garnizon komutanımız Sedat Karabay, Fethiye İlçe Milli Eğitim müdürü Faruk Kaya ve ilgili şube müdürü Abdullah Şentürk’ ü ziyaret ederek Engelliler haftasına başladık. İadeyi ziyaret yapan belediye başkanımız Alim Karaca’yla kurumumuzda eğitim alan engelli aileleriyle bir araya geldik. Onların ihtiyaç ve sorunlarını dinleyen başkanımız, talepleri değerlendirip çözüme ulaştıracağının sözünü verdi. Hafta boyunca kurumlarımızda eğitim alan engelli ailelerini de tüm etkinliklere dâhil ettik. ErastaAvm’de yapılan flashmob etkinliği ile dikkatleri üzerine toplayan kurumumuz, downsendomlu öğrencilerimiz ile sahnede yerini aldı. Anneler günü ve ramazan dolayısı ile yapılan iftar yemeğinde engelli annelerine hediyeler verildi. Fethiyedeki tüm özel ve resmi kurumların katılımı ile gerçekleşen Özgecan Anıtından başlayan yürüyüşte Fethiye halkının dikkatini çektik. Ayrıca Özel Ata okulunda eğitim alan öğrencilere yönelik olarak engelli öğrencilerimizi anlattık. Kısaca hafta boyunca ulaşabildiğimiz herkese engelliyi tanıttık, anlattık ve ortak yaşam alanlarımızı paylaştık. Son olarak, her yıl yaptığımız gibi kurumlarımızda eğitim alan fakat askere gidebilecek yeterlilikte olmayan öğrencilerimizi Muğla’ İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen bir günlük temsili askerliğe götürdük. Teskerelerini alan öğrencilerimizin ailelerinin yaşadığı mutluluğu görmek bizleri de çok sevindirdi. Yıllardır kurumlarımızı tanıtmak, engelliyi anlatmak, sorunlarına çare bulmak için sesimizi duyurmaya çalışmaktayız. Yaptığımız tüm bu çalışmalarda artık görüyoruz ki engelliye bakış açımızın değiştiğini, bizim gibi kurumların varlığından haberdar olup, engellilerin yaşamlarını kolaylaştıran bir toplumuz. Bizler kurumlarımızda eğitim alan ailelerimiz ve öğrencilerimiz adına başta Kaymakamımız Muzaffer Şahiner, belediye başkanımız Alim Karaca, Garnizon komutanımız Sedat Karabay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve İlçe Milli Eğitim Şube müdürlerinden Abdullah Şentürk’e teşekkür ederiz. Ayrıca hafta boyunca etkinliklerde birlikte hareket ettiğimiz Fethiye Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve ADM Merkez müdürü Fevzi Koyunoğlu’na, kurumlarımızda çalışan mesai arkadaşlarımıza ve engelli ailelerine teşekkür ederiz” dedi.

Hafta boyunca yapılan etkinliklerden aileler memnun olduklarını açıklayıp, kurumlarına teşekkür ettiler.

Haber/Foto: Hakan Çelikdemir

Engelliler Haftasında Nursel Özdemir Farkındalık Yarattı (6)_640x480 Engelliler Haftasında Nursel Özdemir Farkındalık Yarattı (4)_640x480 Engelliler Haftasında Nursel Özdemir Farkındalık Yarattı (3)_360x480 Engelliler Haftasında Nursel Özdemir Farkındalık Yarattı (7)_640x475

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.