Hoşgeldiniz  

Engelli Sporculara Destek İstediler

Erkan Ilik | 11 Eylül 2019 | Beldeler, Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Azmiyle Çalışma Aşkıyla 3 yıldır yapmış olduğu sporda hızla yükselen engelli sporcu  AliAkbey; Trabzon’da düzenlenen İnternationalParpali Cup yarışmasına katıldı. Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi  üyesi engelli sporcumuz Ali Akbey; 25 ve 30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis turnuvasında ilçemizi ve ilimizi temsil etti.  Ali Akbey; Uluslar arası müsabakalarda başarılı bir mücadele ederek iyi bir derece aldı.

Gazetemiz açıklamada bulunan Ali Akbey “Benim 15 yıllık spor hayatım var. Bir kaç branşta bir çok başarılar elde ettim. Şimdi de tekerlekli sandalye kort tenisi oynuyorum. Hocam Volkan Koyuncu ile yaklaşık 3 yıldır bu spor branşında yoğun bir tempoda çalışmaktayız. Bu emeklerimizin ve çalışmalarımızın karşılığı olarak turnuva öncesi  Samsun’da düzenlenen Milli takım kampına davet edildik.  Tekerlekli Sandalye kort tenisindeki dünyanın en iyi oyuncuları ülkemize geldi. Yrabzon’da düzenlenen İnternationalParpali Cup turnuvasına davet edildim. Yaklaşık 20 ülkeden 60 düzeyinde elit oyuncuların katıldığı 14bin  dolar ödüllü turnuvada; hem ülkemi hem de Fethiye’yi temsil ettim. Yine uluslar arası takviminde yer alan Ekim ayında düzenlenecek olan uluslar arası yarışmalara katılacağım. İmkan ve destek verildiği takdirde iyi bir başarı elde edeceğime inanıyorum” dedi. Engelli sporcu Ali Akbey’in  Tenis antrenörü Volkan Koyuncu’da  açıklamasında “Biz Sporcumuz Ali Akbey ile  3 yıldır düzenli bir şekilde çalışmaktayız. Oyuncumuz  iyi bir düzeye geldi. Milli takıma girdi ve uluslar arası turnuvalara davet ediliyoruz.  Yoğunbir  tempoda sıkı ve  güzel bir çalışma ve hazırlık periyotu geçirdik. Ben yakın zamanda çok daha mesafeler kat edeceğimizi düşünüyorum. Lakin her sporda olduğu gibi bizimde desteğe ihtiyacımız var. Sporcumuzun Sandalye kort tenisi sporu çok zor olan bir branş ve çok çalışmak emek sarf etmek gerektiriyor. Aynı zamanda masrafıda oluyor. Yurt içi ve yurt dışı uluslar arası ve ülkemizdeki müsabakalarda boy gösterebilmemiz belli bir bütçe oluşturmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Aydoğan Arslanca’daaçıklamasında “Ali Akbey bizim derneğimizi temsil eden bir arkadaşımız ve aynı zamanda sporcumuzdur. Kendisini tanıdığımdan beri çalışmalarını yakından takip ediyorum; hocası ve kendisi bu spora gönül vermiş, harika bir ekip olmuşla. Bu çalışma temposu spor aşkı inanıyorum ki dünya çapında ses getirecektir. Bizler fiziki olarak Engelli olabiliriz ama bizlere imkan olanak zaman ayrıldığında neleri başara bileceğimizi daima göstermişizdir. Buna Örnek Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonumuzdur. Bu federasyon Türkiye’mizi uluslar arasında en fazla başarı kazanmış adeta madalya fabrikasıdır. 18 spor branşının hemen hemen her branşında altın madalyaları olan ülkemizin göz bebeğidir. Bunları dedikten sonra Fethiye’mizde TSD Fethiye şubesi  olarak bir çok güzel işler yaptık başardık ve birlikte çok daha güzel işler yapıp toplumu engellisi ve sağlamı ile tek  bir vücut yapmaya çalışıyoruz. Bize verilen hiç bir destek boşa gitmiyor. Hem dernek faaliyetleriz,  hem spor faaliyetlerimizde amacımız; en iyiye en güzele ulaşmak topluma bir değer artı katmaktır. Tekerlekli sandalye sporunda Fethiye’mizi temsil etmek için Trabzon ilinde düzenlenen  uluslar arası turnuvada iyi derece aldığı için Ali Akbey’i  tebrik ediyorum: Bu tarz spor faaliyetlerinin çoğalması için bizler maddi manevi destekliyoruz” dedi.

Haber/Foto: Nur ilik

engelli sporcu (1)_640x480 engelli sporcu (2)_360x480

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 5,9464
EURO 6,5529
BIST 7,7666
ALTIN 302,22

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2019 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle