Hoşgeldiniz  

Engelli Öğrencilere Bilgifen Desteği

Erkan Ilik | 11 Ocak 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

Bilgifen Okul Aile Birliği, Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim alan bedensel engelli iki öğrencinin tekerlekli sandalye hayallerini gerçekleştirdi.

Bilgifen Kampüs müdürü İsa Arıkan ve okul aile birlik başkanı Özal Öztop öncülüğünde alınan tekerlekli sandalyeler, okul aile birliğinin katılımlarıyla kampüste öğrencilere verildi. Bilgifen kampüs müdürü İsa Arıkan okul aile birliğinin bu duyarlı davranışını destekleyerek Nursel Özdemir’ in kurumu müdürü Salih Dündar’ la iş birliğine girerek ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştı.

Arıkan: “Fethiye’de engelliler adına kalite olmuş bir kurum olarak Nursel Özdemir’ le iş birliği yapmak ve öğrencilere ulaşmak bizleri çok sevindirdi. Okul aile birliğimizle ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak bu gönüllülük projemizi her zaman sürdürmek istiyorum. Bizleri bir araya getiren Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezine ve Salih Dündara’a çok teşekkür ederiz” dedi.

Hepimiz Engelli Adayıyız

Bilgifen okul aile birliği başkanı Berkant Öztop ise: “Engelli kardeşlerimize yardımcı olmak için değerli okul aile birliği arkadaşlarımla karar aldık. Bu ilk projemizi gerçekleştirdik. İlerleyen zamanlarda tekrardan bir araya gelerek güzel projelere imza atacağımıza inanıyoruz. Bu hareketimiz diğer okul aile birliklerine de örnek olmasını istiyoruz. Elimizden geldiğince ihtiyaç sahibi engelli bireylere ulaşmak istiyoruz. Hepimiz engelli adayıyız. Herkes bizim insanımız ve herkesin mutlu olmasını gönülden isteriz.”dedi. Okul aile birlik üyesi Serap Sarıhan ise tekerlekli sandalye dışında işitme ve yürüme cihazlarında da destek olmayı hedeflediklerini belirterek, Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezine teşekkür etti.

Nursel Özdemir kurucu müdürü Salih Dündar ise yapılan projeyi desteklediklerini belirterek, “Engelli öğrencilerle çalıştığımız için ihtiyaç sahibi olanları yakından takip ediyoruz. Gönüllü olarak destek vermek isteyen kişileri ailelerle buluşturarak tamamen aracı oluyoruz. Bilgifen okulunun yapmış olduğu bu proje ile bugün iki ihtiyaç sahibi öğrencimizi tekerlekli sandalye ile buluşturduk. Burada emeği geçen başta kampüs müdürü İsa Arıkan olmak üzere okul aile birliği başkanı Berkant Öztop, okul aile birlik üyesi Serap Sarıhan ve diğer tüm üyelere teşekkür ederiz.” dedi.

Haber/Foto: Nur İlik

nursel özdemir (1)_360x480 nursel özdemir (2)_640x360 nursel özdemir (3)_640x360 nursel özdemir (4)_640x480 nursel özdemir (5)_640x480

 

 

189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.