Hoşgeldiniz  

En İyi Araba Kiralama Servisi

admin | 03 Kasım 2017 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset, siyasi, Spor

 

En İyi Araba Kiralama Servisi

Araba kiralama sektörü son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirdi. Sektöre abartısız her gün yeni bir firma ekleniyor ve oldukça geniş bir sektör halini alıyor. Ayrıca bilinenin aksine bu sektörde standart firmaların dışında yeni girişimler farklı şekillerde ortaya çıkıyor.

Araba kiralama servisi olarak karşımıza çıkan Arabalı, standart servislerden farklı bir işleyişe sahiptir. Nasıl diyecek olursanız kısaca açıklayalım. Arabali.com firması, kendine ait bir filosu bulunmayan fakat kişiden kişiye araç kiralayan bir firmadır. Elbette ki standart araç kiralama servisi ile aralarında benzerlikler olmasına rağmen işleyiş farklıdır. Şimdi kişiden kişiye araç kiralama işlemlerinin farklını ele alalım.

Kişiden Kişiye Araba Kiralama Servisi İşleyişi Nasıldır?

araba kiralam_640x306

Kişiden kişiye araç kiralama hizmetleri işleyişi aslında oldukça basit. Araç kiralama hizmeti standart kurallardan geçse de birkaç farklılık bulunuyor. Öncelikle hukuki süreç hemen hemen aynı işliyor. Şimdi işleyişe araç kiralayan ile aracını kiralayan kişiler açısından ayrı ayrı bakalım.

Aracını Kiralayan Kişiler Açısından Kiralama Süreci İşleyişi

Araç kiralamak isteyen kişiler sisteme kayıt olduktan sonra sistemin izin verdiği özelliklere sahip aracını ekleme işlemini gerçekleştiriyor. Burada dikkat edilmesi gereken aracınızın hemen yayınlanmıyor oluşudur. Aracınız sistem görevlileri tarafından kontrol ediliyor, eğer şartları karşılıyorsa onaylanıyor. Kısaca şartlara bakacak olursak;

  • Araç pert kayıtlı olmamalıdır.
  • Araç Türkiye tescilli olup, muayenesi olmalıdır.
  • Araçta hasar var ise maksimum 15 bin tlyi geçmemelidir.
  • Araç maksimum 10 yaşında olup, 150 bin kilometreyi geçmemelidir.
  • Haciz bulunan araçlar sisteme kabul edilmemektedir.

Bu gibi özelikler istenmesinin yanı sıra birkaç farklı şart daha bulunmaktadır. Bu şartlara https://arabali.com/sikca-sorulan-sorular/hangi-arabalar-kabul-ediliyor buradan bakabilirsiniz.

Onaylanan aracınız sistemde standart kiralama değeri ile yayınlanır. Eğer aracınıza bir kiralama isteği gelirse, rezervasyona sizin onayınıza düşecektir. Siz araç kiralamak isteyen kişinin profilini inceliyorsunuz ve eğer aksi bir durum bulunmuyorsa, aracınızı kiralayabiliyorsunuz. Aksi bir durumda ise o kişiye aracı kiralamayabiliyorsunuz. Araç kiraladıysanız da kiralama süresi bittikten sonra bir sorun yoksa ücretinizi alıyorsunuz.

Araç Kiralamak İsteyen Kişiler Açısından Kiralama Süreci İşleyişi

Arabali.com üzerinden araç kiralamak isteyen kişiler için işleyiş üyelik süreci ile başlar. Sisteme üye olduktan sonra sürücü bilgileriniz gibi gerekli bilgileri sisteme giriyorsunuz ve onay bekliyorsunuz. Onay süreci ortalama 24 saattir. Bu süre sonunda sürücü bilgilerinizde bir sorun yoksa artık araç kiralamaya hazırsınız.

Kiralama istediğiniz araca rezervasyon isteği yolluyorsunuz. Araç sahibi sizin şartları karşıladığınızı düşünüyorsa aracı onaylıyor ve artık aracınız hazır hale geliyor.

594 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.