Hoşgeldiniz  

Eğitimde Rekabet ve Kalite Artıyor

admin | 11 Ağustos 2017 | Eğitim, Genel, Güncel, Siyaset, siyasi

Eğitimde Rekabet ve Kalite Artıyor

Fethiye’de eğitimde rekabet ve kalite artıyor. Fethiye özel bir okul daha kazandı. Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları;  İzmir, Ankara ve İstanbul’dan sonra dördüncü kampusunu Fethiye’de törenle açtı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde anaokul, ilkokul ve ortaokulu ile 560 öğrenciye hizmet verecek olan okulun açılış törenine AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Fethiye Kampusu Kurucu Temsilcisi Doğan Gökçe ile öğretmenler, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı “Fethiye Kampusu Kurucu Temsilcisi Doğan Gökçe yaptı. Hem eğitim-öğretim içeriği hem de fiziki koşullar bakımından Fethiye’yi yeni nesil okulculukla tanıştıracaklarını söyleyen Gökçe konuşmasında “Merak eden, sorgulayan, hızlı öğrenen yeni nesil için, temel değerlerimizi koruyarak yenilikçi bir öğrenme ortamı hazırladık. 10 milyon TL’lik eğitim yatırımı yaptık. Stem maker, robotik, 3D laboratuarları, uygulamalı tarım alanı, yaşam atölyeleri, Ege Tabiat Kütüphanesi, buz pateni, kapalı ve açık spor salonu, futbol sahası gibi olanaklarla öğrencilerimizi hem akademik hem de sosyal ve kültürel yönden çok yönlü yetiştireceğiz. Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları’nın üç büyük şehirden sonra Fethiye’de açılıyor olmasından dolayı gururluyuz” dedi.

Açılış töreninde Doğan Gökçe’den sonra konuşma yapan Genel Müdür Faruk Tatar, “Atatürk bizlere sunduğu çağdaş eğitim sistemini hep bir adım ileriye taşıma felsefesini benimsedik. Öğrencilerimizin, Cumhuriyet değerlerine bağlı, başarılı, özgürlükçü ve çağdaş bireyler olmasını çok önemsiyoruz. Yeni dünyada hüküm sürecek bilimsel ve teknoloji odaklı eğitim, öğretim anlayışımız, güçlü akademik kadromuz, yayınlarımız ve yabancı dil eğitimimiz ile 21. yüzyıl vatandaşları yetiştireceğiz” dedi.  Çocuklara yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunu vurgulayan Faruk Tatar, “Eğitimin, yalnızca bir bireyin ya da ülkenin değil, dünyanın değişiminde nasıl etkiler yaratacağının bilinciyle hareket eden bir eğitim kurumuyuz. Çocuklarımızı merkeze alarak her birinin farklı bireyler olduklarının bilinciyle kişiye özgü eğitim tasarımları belirlemek, ülkemizin hemen her yerinde açmayı planladığımız okullarımızda eğitimde fırsat eşitliği sunmak önceliğimiz olacaktır” diye konuştu.

Fethiye’nin eğitim yönünde her ilerleyen gün büyüdüğünü ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ise, “Fethiye eğitim camiası açısından Türkiye’nin sayılı ilçeleri arasında. Her geçen gün de büyümeye devam edecek. Artık bir ülkenin ilerleyip ilerlemediği eğitim seviyesi ile belli oluyor. Türkiye’de de son zamanlarda elde edilen başarı ile bunu rahatlıkla görüyor ve lider ülkeleri arasında olduğumuzu hissediyoruz. İnşallah bu eğitim yuvamız ilçemize hayırlı olur” dedi. Konuşmaların ardından folklor gösterileri sergilenirken, son olarak açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesilerek katılımcılara okul binası gezdirildi.

Haber / Foto: Erkan İlik

 

Eğitimde Rekabet ve Kalite Artıyor (1)_640x427 Eğitimde Rekabet ve Kalite Artıyor (2)_640x427 Eğitimde Rekabet ve Kalite Artıyor (3)_640x427 Eğitimde Rekabet ve Kalite Artıyor (4)_640x427

352 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu Fethiye * * * * * Oscar Rent A Car * * * * *
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.