Hoşgeldiniz  
..................................................................................

e-Twinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni Yapıldı

Erkan Ilik | 16 Ocak 2020 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset, siyasi A- A+

e-Twinning Kalite Etiketleri Ödül Töreni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, e-Twinning faaliyetleri kapsamında, Muğla’da Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan kurum yöneticisi ve öğretmenlerimize, Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde ödül töreni düzenlendi.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serap Aksel, Menteşe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim Halil Şahin, Taner Şen, Mehmet Yaşar, Ünsal Korkut, Ulusal Ve Avrupa Kalite Etiketi Almaya Hak Kazanmış Öğretmenler Ve Okul Müdürleri Katıldı.

Tören e-Twinning tanıtım videosuyla başladı. Ardından e-Twinning İl Koordinatörü Betül Şohoğlu Muğla’daki e-Twinning çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirdi. Sunumunda  “Öğretmenlere ve öğrencilere,  Avrupa ülkeleriyle iletişim ve işbirliği fırsatı sunarak proje yapmalarına imkân sağlayan e-Twinning portalına, ilimizde 707 okul ve 3080 öğretmen kayıtlı durumda. e-Twinnig faaliyetlerinde ilimizin başarı grafiği, yükseliş halinde. 2016-2017 eğitim öğretim yılında Ulusal Kalite Etiketi sayısı 18, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 7 iken 2019-2020 eğitim öğretim yılında Ulusal Kalite Etiketi sayısı 55, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 69 olmuştur.” ifadelerine yer verdi.

Öğretmenler adına konuşma yapan Marmaris Armutalanı Evrenpaşa Ortaokulu Bilişim öğretmeni Demet Mert, e- Twinning faaliyetlerinin kendisini hem kişisel hem mesleki anlamda çok geliştirdiğini belirtti.

Demet Mert konuşmasında “e-Twinning faaliyetlerinde, öğrencilerimin ortak okullarla yaptığı işbirliği ve iletişim çalışmalarında motivasyonları arttığını gözlemledim. E- twinning sayesinde öğrencilerimin hatta benim yabancı dil becerilerimiz gelişti.  Öğrencilerimin teneffüslerde oyun oynamak yerine, benim sınıfımın kapısında beklemesi, farklı sınıfların öğrencilerinin bir sene sonra ki projeler için rezervasyon yaptırması beni inanılmaz motive ediyor. Öğrencilerim bu süreçte teknolojiyi daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanmaya başladılar. Farklı kültürleri tanıyarak da bakış açılarını geliştirdiler. 2023 Eğitim Vizyonuna su taşıyan kaynaklardan biri olan e- Twinning platformunda bulunmaktan çocuklarım ve kendim adına çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre konuşmasında “Marka olmak farklı bir şey. Marka olmanın mutluluğunu da şu an bu salonda bulunan 27 okul müdürüm ve 30 öğretmenimde görebiliyorum. Böyle bir başarıya önderlik yaptığınız için siz değerli okul müdürlerimi ve kıymetli öğretmenlerimi vizyonunuzdan dolayı, eğitme katkılarından dolayı Sayın Bakanım adına, Sayın Valim adına, şahsım ve tüm eğitim camiam adına, saygı ve hürmetle selamlıyorum. Değerli arkadaşlarım, e-Twinning bir marka oluşumudur. Nasıl ticari hayatta bir marka oluşuyorsa ve o markanın sürekliliği önem arz ediyorsa eğitimin de markası 2014 yılından itibaren Bakanlığımız YEĞİTEK bünyesindeki Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen e-Twinning projelerinde okullarımızın ve öğretmenlerimizin aldığı Avrupa Kalite Ödülleri ve Ulusal Kalite Ödülleridir. Bizim sizleri iyi örnek teşkil etmesi adına tüm Muğla’ya tanıtmamız lazım.” ifadelerine yer verdi. TÖRE sözlerinin devamında “e- Twinning faaliyetlerinde 81 il içerisinde başarılı ilk 10 il arasında 7. sırada yer almak tabii ki gurur verici ama bizim hedefimiz ilk sırada yer almak. Muğla’da o kadar yetkin, o kadar özel öğretmen ve yöneticilerimiz var ki bunu kesinlikle başaracağımıza inanıyoruz. e-Twınnıng’i neden çok önemsiyorum neden benim için çok anlam ifade ediyor? Çünkü okul yöneticisinin, öğretmenin ve öğrencinin motivasyonunu artırıyor. Nitelikli bir şekilde marka okullarımızın, marka öğretmenlerimizin sayısını artırarak Muğla’nın motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz. İyi ki varsınız. Elinize, emeklerinize sağlık.  Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından 2018-2019 eğitim öğretim yılında yürüttükleri başarılı projeler ile Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi alan 27 okulumuzun müdürlerine, 30 öğretmene ve e-Twinning Okul Levhası alan 5 okula; Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE tarafından ödülleri verildi.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü ev sahipliğinde yapılan ödül töreninin ardından davetlilerle toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

370 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7470
EURO 9,1012
BIST 1,1739
ALTIN 474,93

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle