Hoşgeldiniz  

DSP Genel Başkanı Masum Türker’in Söyledikleri “Türkiye’de Gerçekleri Söyleyenler Susturuluyor’’

eroldolu | 04 Nisan 2015 | KöşeYazar A- A+

               EROL DOLU

DSP Genel Başkanı Masum Türker’in Söyledikleri “Türkiye’de Gerçekleri Söyleyenler Susturuluyor’’

Türkiye hızla 7 Haziran 2015 Tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimine doğru gidiyor. Seçime gidilirken, sanki Türkiye’de sadece TBMM’sinde tensil edilen Dört Parti varmış gibi Ulusal Basın sürekli bu Dört Partiyle ilgili haberi veriyor. Sanki Parlamento dışında bulunan partileri yok saymak Ulusal Basınımız için bir görevmiş gibi bu Parlamento dışında bulunan partilerin çalışmalarına yer vermiyorlar.

Demokratik Sol Parti Genel Merkezinden diğer Basın kuruluşlarına olduğu gibi bana da Basın Bültenleri geliyor. Bu Basın Bültenlerinde DSP ile ilgili faaliyetlere yer veriliyor.

İki gün önce Çarşamba günü akşamı (1 Nisan 2015) e-mail adresime gelen Basın Bülteninde DSP Genel Başkanı Sayın Masum Türker Türkiye’nin gündemiyle ilgili konularda anlamlı bir konuşma yapıyor. Bu konuşmayı aynen aktarıyorum.

     ‘DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye Yem Sanayicileri Birliği’nin 34. Olağan Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran Genel Seçimi öncesinde Türkiye’de Başkanlık rejimi tartışılıyor. Seçime gidilirken Medyada ne ekonomi, ne yoksulluk ne de gelir politikaları konuşuluyor.  Türkiye’deki koro halinde gerçekleri söyleyenleri susturmaya çalışıyor. Medya’da gerçekleri söyleyenlere yer verilmiyor.

13 yılda vatandaşların bankalara olan Kredi borcunun 54 kat arttığını belirten Türker, “DSP iktidarında vatandaşların bankalara kredi borcu 6 buçuk Milyar TL idi. Son 13 yılda bu borç 54 kat arttı ve yaklaşık 355 milyar TL oldu. Vatandaş yaşamını borçlanarak karşılıyor. Vatandaş geçinemiyor. Ekonomi dün yaşadığımız Elektrik sisteminin çökmesi gibi çökmeye mahkumdur. Türkiye iyi yönetilmiyor.

Yem Sanayinde hammadde ithalat bağımlılığının önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizen Türker, “Şikayet edilen hammadde ithalatı bağımlılığından kurtulmak için milli bir politikaya ihtiyaç var. Yem sanayicilerinin hammadde ithalatına bağımlılığı azaltacak projeler oluşturulmalıdır.” dedi.

7 Haziran’da yapılacak seçimde Türkiye’nin kaderinin belirleneceğini belirten Türker, “7 Haziran’da yapılacak seçim öncesinde vatandaşlara sadece parlamentodaki dört siyasi parti dayatılmaya çalışılıyor. Bugüne kadar bağımsız olarak seçimlere girenlerin bile parti olarak barajı aşması için uğraşıyorlar. Bu seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Türkiye’de maalesef rejim tartışılıyor. Türkiye’nin Bağımsızlığı ve sürekliliği için parlamentoda temsil edilen partilerin sayısı artmalıdır. Barajın yüzde 10 değil, siyasette ve örgütlenme özgürlüğünde süreklilik ve devlet yardımı için gerekli yüzde 3 olduğu unutulmamalıdır. Seçime gidilirken Medyada ne ekonomi, ne yoksulluk ne de gelir politikaları konuşuluyor.  Türkiye’deki koro gerçekleri söyleyenleri susturmaya çalışıyor. Medya’da gerçekleri söyleyenlere yer verilmiyor” dedi.

Sayın Masum Türker ile zaman, zaman karşılıklı olarak da konuşmamız oluyor. Türkiye Ekonomisini çok iyi değerlendiren Sayın Masum Türker’in etkinliklerine de Basınımız değer vermelidir. Bir çok insan ile Masum Türker’i konuşuyoruz ve insanların bir çoğu da Masum Beyi takdir ediyorlar.

 

2670 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,3530
EURO 8,9346
BIST 10,0978
ALTIN 440,20

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle