Hoşgeldiniz  

“DONT TESTİSİ” UNUTULMAYACAK

Erkan Ilik | 07 Aralık 2018 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem

“DONT TESTİSİ”  UNUTULMAYACAK

Fethiye’nin Esenköy Mahallesi’nde unutulmaya yüz tutmuş  sanat ve kültürel değerlerimizden “Dont Testisi Yapımı” kursu törenle açıldı. Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürlüğüne tarafından kabul edilen  “Dont Testisi Yapımı” kursu, Muğla Çalışma ve İş kurumu Müdürlüğü Fethiye hizmet merkezi işbirliğinde açıldı.

 

Fethiye Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü ve Kurs Programı hazırlama Komisyonu Başkanı Ender Suat Tok, kurs açış töreninde yaptığı konuşmada  “Unutulmaya yüz tutmuş El sanatlarından biri olan Dont Testisinin  kaybolmaması için Halk Eğitim Merkezi olarak sorumluluğumuzu yerine getirelim düşüncesiyle yola çıktık. Kurumumuzda Kadrolu ve Usta Öğreticilerden oluşan bir komisyon kurarak çalışmalara başladık.Çalışma sonrasında; YeterlilikTablosu, Çerçeve Programı, Modül Bilgi sayfaları ve İşlem Analiz Sayfaları oluşturularak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürlüğüne sunuldu. Genel Müdürlüğümüzün Yayınlar dairesi tarafından yapılan inceleme sonrasında 16.05.2018 tarihinde kabul edilerek yayınlandı. Fethiye İŞKUR müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmelerden sonra kursu işbirliği içinde açılmasının daha faydalı olacağı kanaatine  vararak kursu açtık” ifadelerini kullandı. Fethiye hizmet merkezi Müdürü Mustafa Karakan,“İŞKUR olarakunutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızı insanlarımıza öğretip gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Dont Testisinin bölgemizde yeri bambaşkadır. Biz bu sanatı yeniden canlandırmak ve modernize edilerek yeniden ortaya çıkması için kursu Fethiye Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açtık. 25 kayıtlı kursiyer devam etmektedir. Gerçekten çok başarılı bir iş ortaya çıktı. Kursiyerlerimiz, kısa zamanda, ürünler yapmaya başladılar.Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Haber/Foto:Nur İlik

 

 

dont testisi unutulmayacak (1)_640x360 dont testisi unutulmayacak (2)_640x360 dont testisi unutulmayacak (3)_640x360 dont testisi unutulmayacak (4)_640x360 dont testisi unutulmayacak (5)_640x360

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
mutlaka okunmalı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

Helvacıoğlu FethiyeOscar Rent A Car * * * * *

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir © 2016 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle